Burak Elmas başkanlığındaki Galatasaray yönetimi, aralarında eski başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak’ın içinde olduğu 7 kişi ihraç talebiyle disipline sevk etti.

Galatasaray’da Burak Elmas yönetimi, Haziran ayında yapılacak seçimi iptal kararına imza atan eski başkan Mustafa Cengiz ve yönetim kurulu üyelerini disipline sevk etti.

Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak’ın yanı sıra Yusuf Günay, Kaan Kançal, Dorukhan Acar, Mehmet Ömer Cansever, Fatma Dilek Kutlu Galatasaray Disiplin Kurulu’na gönderildi.

“KONUNUN MUHATTABI BEN DEĞİLİM”

Cumhuriyet’in haberine göre, adı geçen isimlerin disipline sevk edildiği doğrulandı. Galatasaray Başkanı Burak Elmas da konu ile ilgili şunları söyledi:

“Tüzüğümüze göre bu kararı, Divan Kurulu verir. Konunun muhattabı ben değil, Divan Kurulu’dur.”

NE OLMUŞTU?

5 Mayıs’ta Galatasaray yönetimi, 29 Mayıs’ta yapılacak olan başkanlık seçiminin iptal edildiğini duyurmuştu.

Başkan adayı Burak Elmas, karara tepki göstermişti:

“Devlet organ, yetki ve kararları adına niyet okuyarak, yasal takvimi devam eden, etmesi önünde aksi yasal bir karar ve hiçbir engel olmayan seçimin iptali söz konusu olamaz. Erteleme koşulları ve süreleri ise tüzüğümüzde açıkça belirtilmiştir. Bu seçim mutlaka yapılacak.

Galatasaray demokrasi kültürünün gücünü herkese göstermek adına, yasal süre bitimi 7 Mayıs 2021 saat 18.00’e kadar, seçim listeleri ve ilgili evrakımızı divan kuruluna teslim edeceğimizi beyan ederiz. Genel kurul iradesinin sandığa yansıması için elimizden geleni yapacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here