Galatasaray’da 2020- 21 sezonunun fotoğrafı çekilirken 28 Ekim 2020 tarihi kendine özel bir yer bulabilir. Fatih Terim’in Erzurum galibiyeti sonrası kullandığı, “Taraftara söz verdim ve tutmaya çalışıyorum. Artık kimsenin ne arkasında ne de yanındayım” sözlerinin ardından çıkan yönetim-teknik heyet bunalımı dün yeni bir aşamaya taşındı. Mustafa Cengiz ve yönetimi, TT Stadı’nda Terim ile olağanüstü olarak buluştu.

Bir saati aşkın görüşmede, Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal da vardı.

TOPLANTIYI TERK ETMEK İSTEDİ

Fikir ayrılıkları ve kırgınlıklar masaya yatırıldı. Ortak hareket edilmesi, basın üzerinden mesaj verilmemesi ve her konunun yüz yüze konuşulması kararı alındı. Görevden alma ya da istifa gündeme gelmedi, ‘uzlaşma’ kararı alındı. Mini bir kriz ise son anda aşıldı. Görüşmenin medyaya sızması üzerine Terim tepki gösterdi; iddialara göre toplantıyı terk etmek istediyse de Albayrak tarafından ikna edildi. 6. dakikada yaşanan ve çözülen bu kriz sonrası görüşme yaklaşık 1.5 saat sürdü.

Fatih Terim, Twitter’dan yaptığı “Her şey yolunda…” paylaşımıyla da meraklı bekleyişi sona erdirdi. Bu arada Fatih Terim, twitter’da 1 milyon takipçi sayısını geçen ilk Türk teknik direktör oldu.

MUSTAFA CENGİZ KONUŞMAYACAK

Öte yandan Galatasaray’da bugün önce Sportif A.Ş. ardından da yönetim kurulu toplantıları gerçekleşecek ve takımın gidişatı masaya yatırılacak. Başkan Mustafa Cengiz’den ise karar değişikliği geldi. Kısa süre önce kendilerine psikolojik savaş açıldığını belirtip “Salı günü konuşacağım” diyen Cengiz’in, dün yöneticilerin de tavsiyesiyle yapacağı konuşmadan vazgeçtiği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here