Ezeli rakipler arasındaki şampiyonluk ve buna bağlı olarak yıldız sayısı tartışması alevlendi. Galatasaray’dan geçtiğimiz günlerde şampyonluk sayısının 28 olarak tescili için resmi başvuruda bulunan Fenerbahçe’ye karşı hamle geldi.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, kendilerinin de Fenerbahçe’nin 28 şampiyonluk talebinin reddedilmesi için 6 sayfalık bir dilekçeyle Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurduğunu duyurdu.

GS TV’de gündeme dair açıklamalarda bulunan Cengiz, “TFF Başkanı, şampiyonluk sayısı konusunda yayıncı kuruluşta açıklama yaptı ve biz irkildik. İflas etmiş tüccarın başvurusunu dikkate almamıştık. Amaçları gündem değiştirmek. Yenildikleri haftada bunu yaptılar” diyerek ezeli rakiplerine sert göndermede bulundu.

Galatasaray Başkanı “Daha önce bu şampiyonluk başvurusunu Tahkim reddetti. TBMM’de reddedildi. Nihat Bey de daha önce reddedildiğini söyledi. Devamlı bu konuyu kaşıyorlar. Ben onlara ‘hırsızsınız’ demiyorum. Ama yanlış yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Harrington Kupası da sayılsın mı?”

Mustafa Cengiz sert sözlerine şöyle devam etti: “Deklarasyonda Beşiktaş’ın 20 şampiyonluğunu tanıyoruz dediler. Tanımak bir devlete, cumhuriyete aittir. Sen kimsin! Fenerbahçe camiası sözlerimi lütfen ayırsın. Yönetimde genç çocuklar var, bayağı saçmalıyorlar. Fenerbahçe’nin şampiyon olarak saymak istediği Harrington Kupası da var mı? Trabzonspor var mıydı orada?. 63 sene sonra bunu isteme… Bunun ardında başka şeyler var derler adama.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here