Galatasaray’dan erteleme çağrısı

Galatasaray, resmi sitesinden yaptığı bir açıklamayla Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanması yerine ertelenmesi çağrısında bulundu.

Dün yapılan açıklamayla Türkiye’de liglerin Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz devam edeceği açıklanmıştı.

Galatasaray, resmi sitesinden yaptığı bir açıklamayla Süper Lig maçlarının seyircisiz oynanması yerine ertelenmesi çağrısında bulundu.

Galatasaray’dan yapılan açıklama şöyle;

“Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir.

Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere’de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir.

Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir.”

Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır.

Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Önceki İçerikTSYD’den beIN Sports’a çağrı: Maçları şifresiz yayınlayın
Sonraki İçerikTFF, koronavirüsle mücadele tedbirlerini açıkladı. 7 maddelik liste ‘tokalaşma olmayacak’ ile başlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz