Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’un verdiği iftar yemeğine katıldı.

Basın mensuplarının da yer aldığı iftar yemeğinin ardından 22. şampiyonluk pastası kesildi.

Mustafa Cengiz ve Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mustafa Cengiz’in açıklamaları şu şekilde:

“NEF ile 3 yıldır beraberiz. Üç yılın ikisinde ne mutlu bize ki kupalarla bezendi sponsorluğu. Erden Timur’a verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz. Türk sporunda özellikle spor ekonomisinin canlanmasında sponsorluğun değeri çok büyük. Bu bağlamda da öncülük ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah desteğinin katlayarak gideceğine de inanıyoruz.

Rakiplerimize saygı içinde ve her zaman Galatasaray’ın hedefi en tepedir, en büyüklerdir ve şampiyonluklardır. 23, 24, 25 için de mücadelemiz hem bizim yönetimimiz hem de gelecek yönetimler için inşallah sonsuza kadar sürecektir.

Hiçbir spekülasyon yok. Diagne çok önceden aldı iznini. Kendi özel işleri vardı. Memleketine gitmek durumundaydı hocamız izin verdi. Herhangi bir şey yok. Sinan da aynı şekilde. Onun da ailesi yurt dışında. Onlar Sivas maçı öncesi izin alıp, gittiler.

Hep Türk medyası eleştiriliyor, huzurlarınızda Türk medyasına teşekkür ediyorum.

Şu anda biz gelişmeleri bekliyoruz. Galatasaray’ın reenkarnasyon gibi, küllerinden doğan Zümrüdü Anka kuşu gibi tekrar maddi ve sportif anlamda tacını geri alması için uğraş veren biz hizmetçileriz. Hizmet ediyoruz biz Galatasaray camiasına. Bu bağlamda kendi kişisel durumlarımızı çok samimi söylüyorum ikinci plana atıyoruz. Çok ağrımıza giden olaylar oldu. Ben burada ifade etmek istemiyorum tüm Türk toplumu biliyor. Yanlış, doğru, haklı, haksızdan öte. Bizim ilk düşüncemiz Galatasaray’a hizmet. Bu sivil toplum örgütüne, bu sosyal ruha hizmet sadece ona bakıyoruz. Galatasaray’ın yararına ve hayrına olduğuna inandığımız her aksiyonu alırız.”

Erden Timur ise şöyle konuştu:

“Bizim için zaten hep ilk günden beri gurur vericiydi. Hem kurumsal olarak gurur verici, şahsen ve bizler açısından da bambaşka bir duygu. O gün de sormuşlardı Galatasaraylı olduğumuzu söylemiştik. Herkesin çocukluk hayali. Başkanımızın dediği gibi şampiyonluklarla bezenmesi de ayrı bir şey. Son dönemler konjonktür açısından da kolay dönemler değil. Galatasaray için de tüm kulüplerimiz için de. Bu zorlukta bu başarılar elde ediliyor aslında. Son şampiyonluğun ikiyle çarpılması lazım. Biz çok gururlu ve mutluyuz. Şampiyonluk olsa da olmasa da mutluyuz ama olunca tabii daha çok mutluyuz. Başkanım, Abdurrahim Bey ve Yusuf Başkanımla biz her zaman sezon içerisinde de bir ihtiyaç olduğunda sponsorluk anlaşması dışında elimizden geldiğince destek olmaya çabalıyoruz. Eğer öyle bir katkımız olabilirse imkanlar dahilinde bir şey olur. Katkı olursa ne mutlu, seve seve. İsimleri Başkanlar biliyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here