Galatasaray’ın efsane oyuncularından ve şu anda teknik direktör Fatih Terim’in yardımcılığını yapan Hasan Şaş, röportaj için  derginiz SPORLİG’i tercih etti. Sarı kırmızılı camianın ve taraftarın merak ettiği her şeyi genel yayın yönetmenimiz Selahattin Ekrekli’ye anlatan Hasan Şaş’’ GALATASARAY’IN VE BİZLERİN OLDUĞU HER YERDE TEK HEDEF ŞAMPİYONLUKTUR’’ diyerek rakiplerine adete göz dağı verdi. İşte Hasan Şaş’ın birbirinden çarpıcı açıklamaları.

TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK…

Tabi hedefimiz her zaman Galatasaray’ın ve bizlerin olduğu her yerde şampiyonluktur, bu kaçınılmaz. Biz kendi futbolumuzu üst seviyeye taşımak istiyoruz. Tabi eksiklerimiz var. Bunu herkes biliyor. Bilinen bir şeyi de saklamaya gerek yok. Biliyorsunuz; N’diaye gitti, Fernando sakat, orta sahada o konuda sıkıntı çekiyoruz. Ama oynayan arkadaşlar da iyi oynuyor, bunu da belirtmek lazım. Neden bunları söylüyorum? Çünkü ilk yarıda Donk ve Selçuk hiç süre almamışlardı. Biz bunların futbol seviyesini yukarılara çekmek istiyoruz, çektik te.

OYUNCULARIMIZ İYİ ÇALIŞIYOR

Donk biraz kendine geldi. Selçuk’u zaten iyi tanıyoruz. Oynadıkça daha iyi olacak. Onların açığını böyle kapatmaya çalışıyoruz. Ama biliyorsunuz şampiyonluk yolunda daha da iyi, daha da kaliteli oyunculara ihtiyacımız var.Bizim de Donk’un, Tolga’nın, Selçuk’un, sahalara döndüğünde Fernando’nun seviyesini yukarılara çıkardığımız zaman ipi göğüsleyeceğimizi düşünüyorum.

FELSEFEMİZ İYİ FUTBOL

Takım olarak ilk felsefemiz iyi futbol oynamak. Sizler de görüyorsunuzdur, maçlarda bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Amacımız bunun üzerine koyarak ilerlemek. Hedefimiz bu .Yani Galatasaray ‘ın hedefi kaybetse bile keyif veren futbol oynamak.

BAŞARININ SIRRI BİRE BİR DİYALOG

Başarı da; motivasyon, konsantrasyon, futbolcularla bire bir konuşmalarımızın çok büyük etkisi var. Nerede nasıl oynayacaklarını, nasıl davranacaklarını, teknik heyetle birlikte sürekli anlatıyoruz. Sağ olsunlar onlar da  çok iyi profesyoneller. Biliyorsunuz maddi sorunlarımız var. Buna rağmen çok iyi savaşıyorlar. İyi oynamaya çalışıyorlar. İyi bir şeyler öğrenmeye çalışıyorlar. Bunlar çok önemli. Biz de  elimizden geldiğince onlara destek vermeye çalışıyoruz.

HEDEFİMİZ HER MAÇI KAZANMAK

13 maç kaldı. Yani 68 puanla da şampiyon olabilirsin,75 puanla da. Bizim hedefimiz puan kaybetmemek. Bundan sonraki 8.haftada daha zorlu geçecek maçlarımız var. Ama o zamana kadar daha iyi futbol oynayacağız. Kendimizi daha da geliştireceğiz. O maçlarda kendi sahamızda olacak. Bu yüzden o maçları da alacağımızı düşünüyorum.

TARAFTARIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN.

Taraftarımızdan gerçekten Allah razı olsun. Bizi istemeleri çok güzel bir şey. Zaten biz Galatasaray taraftarıyla 20-30 yıldır bütünleşmiş insanlarız. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Çok büyük destek veriyorlar. Sağ olsunlar. Onlara eskisinden daha çok ihtiyacımız var. İnşallah her maç böyle olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here