PUMA, Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden Galatasaray ile resmi sponsorluk anlaşmasını duyurdu. Yeni anlaşma kapsamında 2024-2025 sezonundan itibaren 5 yıl süre boyunca Galatasaray futbol takımlarının giyeceği resmi forma ve antrenman ürünleri PUMA tarafından hazırlanacak.

Bu yeni anlaşmayla birlikte Trendyol Süper Lig’de en çok takımı giydiren spor markası olan PUMA, tıpkı Galatasaray gibi, futbol dünyasındaki inovatif vizyonu ve yaratıcı yaklaşımı ile dikkat çekiyor. Bu iki dev markanın iş birliği, performans teknolojisi, sürdürülebilirlik ve modern futbol kültürünün gelişimi gibi alanların yanı sıra, genç yeteneklerin ve kadın futbolunun desteklenmesi konularına odaklanıyor. Bu stratejik ortaklık, her iki markanın da sadece Türkiye’de değil, küresel futbol sahnesinde de daha güçlü bir konum elde etmesine katkı sağlayacak.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek: “PUMA markası bundan sonra Galatasaray’ın tüm forma ve tasarımlarından üretimine kadar olan süreçte bizim yanımızda olacak. Kendilerine bu anlaşma için teşekkürlerimi sunuyorum. PUMA, dünyanın en değerli inovatif spor markalarından birisi. Bunun yanında dikkat çekici bir özellikleri daha var. O da yeni fikirlere ve çözümlere açık olmaları. Yaptığımız bu iş birliği uzun vadeye yayılan stratejik bir iş birliği olacak. PUMA, bu kısa dönemde bizimle aynı hayalleri kurduğunu ve aynı vizyona sahip olduğunu bize hissettirdi. Bunun bizi hem sahada hem saha dışında çok büyük başarılara götüreceğine inanıyorum. Anlaşmamızın Galatasarayımıza, PUMA’ya ve Türk sporuna faydalı olmasını temenni ediyorum.”

PUMA Middle East Genel Müdürü Taner Seyis: “Spor giyimin en güçlü markalarından PUMA ile Türkiye’nin en köklü kulüplerinden Galatasaray’ı buluşturmak bizim için gurur verici. Hem saha içinde hem de saha dışında sunduğumuz yenilikçi yaklaşımımızı Galatasaray taraftarlarıyla paylaşacak olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. Galatasaray’ı, Manchester City ve AC Milan gibi Avrupa’nın önde gelen futbol takımlarının da yer aldığı Elite kategorideki kulüplerimiz arasında konumlandırıyoruz. Forma tasarımlarımızdaki üstün kalite ve estetik anlayışımızla, kulübün zengin tarihine ve sahip olduğu küresel etkiye katkıda bulunmak PUMA için çok anlamlı. Gelecekte de hem Galatasaray ile ortak başarılar elde etmek, hem de Türk futboluna destek vermek için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.”

Önceki İçerikTSYD, yılın spor fotoğrafları seçti
Sonraki İçerik“Yelkende güzel işler oluyor…” Aybars Hünalp yazdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz