G.Saray’ın yeni transferi Jean Michael Seri, eski takımı Nice’e Fulham’a transferinde sahtecilik yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Fildişili oyuncu Temmuz 2018’de Fulham’a transferiyle ilgili olarak Nice aleyhine dolandırıcılık şikayeti yaptı. Halen G.Saray’da kiralık oynayan Seri, 25 milyon euro’luk  ücret karşılığında Maxime Le Marchand ile birlikte Fulham kulübüne satılmıştı. Seri’nin avukatlarına göre, o dönemde yapılan açıklamada Fulham’ın Seri için 12 milyon euro, Le Marchand için de 12,6 milyon euro ödendiği yönündeydi.

Bununla birlikte Seri’nin avukatları, Nice’in oyuncuya “transfer primi bonusu” ödemekten kaçınmak için değerini düşük gösterdiğini gündeme getirdi. Fransız ekibinin Seri’ye 700 bin euro borcu olduğunu iddia etti. Önceki kulüplerinden bazılarının da FIFA dayanışma fonu kapsamında tazminat hakkı olduğu konusunda ısrar etti. Bu rakamın da 1 milyon euro’da fazla olduğunu belirtti.

Avukatları, Uluslararası Spor Çalışmaları Merkezi Futbol Gözlemevi’nin (CIES)  raporuna göre Fulham iki oyuncuya yaklaşık 25 milyon euro ödendiğini ortaya koydu. Bu rakamın 6 milyon euro’sunun Le Marchand’a, 18.7 milyon euro’sunun ise Seri’ye ödendiği bilgisini rapor etti.

Avukatlardan yapılan açıklamada: “Seri transferinde sunulan bilgilere göre Fulham, Nice’le çift transfer kurarak, Le Marchand ile ilgili transfer miktarını brüt olarak abarttı. Sonunda Fulham, Seri için 12 milyon euro, Le Marchand için de 12.6 milyon euro ödedi. Transfer piyasasını bilenler için bu rakamların oldukça garip olduğu açık” iddiasını ortaya koydu.

Kaynak: Fotospor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here