Gaziantep’in hocası Sumudica’dan flaş sözler

Gaziantep FK’da son dakika Sumudica gelişmesi yaşanıyor. Tecrübeli teknik adam, Sivasspor’a mağlup oldukların maçın ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Kulüp ile görüşme gerçekleştiğini ancak başkan Mehmet Büyükekşi’nin kendisine yaptığı yeni teklifin hakaret olduğunu söyleyen Sumudica, ‘Ben oyunculara cebimden 80 bin euro prim verdim. Başkan ‘neden kulübe de vermiyorsun’ dedi. Bunu doğru bulmuyorum.” ifadelerini kullandı. Hafta içinde, Suudi Arabistan’daki eski takımından reddemeyeceği bir teklif aldığını belirten Rumen hoca şunları söyledi:

Maçtan önce herkesin maça konsantre olması gerekirken, kulübümün bana daha iyi bir ücretle yeni bir kontrat teklif ettiği söylendi ama bu doğru değil. Başkanla dün bir toplantı yaptık. Maaşımda %10 indirim istedi. Bunu kabul edemeyeceğim.

Oyuncularıma cebimden 80 bin € prim dağıttım. Bunu memnuniyetle verdim. Başkan ‘oyunculara veriyorsun da kulüp için neden vermiyorsun?’ dedi. Sonra odama geldiler ve 80 bin € fazla teklif ettiler. Bu 80 bin €’yu 8 kişiye bölmemi istediler. Maaşım 600 bin €. 

Bana yapılan teklif hakaretti. Bir başkanın ‘Oyunculara para veriyorsun, kulübe de ver’ lafını doğru bulmuyorum. Arabistan’dan gelen teklifi reddettim. Eşimi arayacağım ve para göndermesini isteyeceğim. Kulübe yardım edeceğim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here