VODAFONE VE BEŞİKTAŞ,

“GELECEĞİN KARAKARTALI” İÇİN ANADOLU’YA AÇILDI

Vodafone ve Beşiktaş ortaklığında hayata geçirilen, dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi “Geleceğin KaraKartalı”nın Anadolu’daki ilk durağı Erzurum oldu. Vodafone’un mobil ekipleri, Erzurum’da 4 gün boyunca okul ve meydanlarda projeyi tanıtarak, 8-13 yaş arasında çocuğu olan tüm Erzurumluları projeye katılmaya davet edecek. Projeye katılmak isteyen Vodafone kullanıcısı Erzurumlu aileler, Vodafone Park mobil uygulaması üzerinden ya da geleceginkarakartali.com sitesine çocuklarının yeteneklerini sergiledikleri en fazla 59 saniyelik videolar yükleyebilecek.

23 Şubat 2018, Erzurum – Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone ve Beşiktaş, Türk futbolunun geleceğine katkı sağlamak üzere başlattıkları “Geleceğin KaraKartalı” projesini Anadolu’ya taşıyor. Dünyanın ilk dijital scouting (futbolda yetenek avcılığı) projesi olarak hayata geçirilen “Geleceğin KaraKartalı”nın Anadolu ayağı Erzurum’dan start aldı. Bu doğrultuda, Vodafone’un mobil ekipleri, Erzurum’da 4 gün boyunca okul ve meydanlarda projeyi tanıtarak 8-13 yaş arasında çocuğu olan tüm Erzurumluları projeye katılmaya davet edecek. Yerel tanıtım faaliyetleriyle Erzurum’da yaklaşık 100 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

En az 3 çocuk Beşiktaş altyapısına girecek

“Geleceğin KaraKartalı” projesi için 7 ilde tanıtım çalışmaları yürütülecek. Nisan ayı itibariyle de yine Erzurum’dan başlamak üzere Gaziantep, Samsun, Antalya, İzmir, Ankara ve İstanbul illerinde gerçekleştirilecek 1’er günlük seçmeler ile her bölgeden 5 çocuk seçilecek. Böylece toplam 35 çocuk, Haziran ayında Beşiktaş JK’nın İstanbul Ümraniye’deki Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenecek 4 günlük kampa ve ardından Vodafone Park’taki bir günlük final etkinliğine katılmaya hak kazanacak. Finalde yapılacak seçmelerle en az 3 çocuk Beşiktaş’ın altyapısına girme fırsatı yakalayacak.

“Geleceğin KaraKartalı” projesinin Erzurum’dan başlatılması vesilesiyle düzenlenen toplantıya Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun ve Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu katıldı.

Vodafone Türkiye Pazarlama Direktörü Nedim Baytorun, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, Beşiktaş’ın en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz. Beşiktaş JK ile 5 yıldır son derece verimli ve uyumlu bir işbirliğimiz var. Bu örnek işbirliği kapsamında, önemli başarılara imza attık, atmaya devam ediyoruz. Beşiktaş JK ile yaptığımız anlaşma, aslında bir ‘yeni nesil sponsorluk’ örneği. Bugün artık firmalar, sadece sponsor olmak hedefiyle hareket etmiyor; bir sponsorluk anlaşmasına imza atarken sosyal sorumluluk bilinciyle de adım atıyor. Biz de Beşiktaş JK ile birlikte bir adım attık ve dünyanın ilk dijital scouting projesi ‘Geleceğin KaraKartalı’nı hayata geçirdik. Dijital teknolojiler sayesinde, Erzurum’daki 8 yaşında bir çocuk ile İstanbul’daki 8 yaşında bir çocuk, hem Beşiktaş’ın hem de Türk futbolunun bir parçası olma konusunda aynı fırsata sahip olacak. Türk futboluna genç yeteneklerin kazandırılmasını hedeflediğimiz ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesiyle, Türkiye’nin dört bir yanından çocuklara, Türk futbolunun önde gelen teknik insanlarına ulaşarak geleceğin başarılı futbol oyuncuları arasına katılabilmeleri için fırsat eşitliği sağlayacağız.”

Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ise şöyle konuştu:

“Vodafone ile birlikte, Beşiktaş JK’nın geleceğine katkı sağlayacak önemli bir proje başlattık. Bu çok özel projeyi, maddi ve manevi anlamda yol arkadaşımız Vodafone ile birlikte hayata geçirmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Yaklaşık 2 yıllık ortak çalışmanın bir sonucu olan bu projeyle, ülkemizin dört bir yanındaki yetenekli çocuklarımızın kabiliyetlerini keşfedip Beşiktaş altyapısına kazandırmayı amaçlıyoruz. Projemizin Anadolu turuna Erzurum’dan başlıyoruz. 8-13 yaş arasında çocuğu olan tüm Erzurumluları projemize katılmaya davet ediyoruz. ‘Geleceğin KaraKartalı’ projesinin hem Beşiktaş’ımızın hem de Türk futbolunun geleceğine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.”

Türk futbolunun önde gelenleri seçecek

Vodafone ve Beşiktaş JK tarafından futbolda altyapı ihtiyacından hareketle geliştirilen “Geleceğin KaraKartalı”na katılmak isteyen çocukların ebeveynleri, Vodafone Park mobil uygulaması üzerinden ya da geleceginkarakartali.com sitesine çocuklarının yeteneklerini sergiledikleri en fazla 59 saniyelik videolar yükleyebiliyor. Bu videoların, top kontrolü, top sürme ve çalım, pas ve şut ile özel bir hareketten oluşması gerekiyor. Videoların oylanması sonucu en çok oy alan 350 çocuk bölge elemelerine katılacak. Seçmeler, Beşiktaş JK’nın deneyimli scout ve antrenörleri Gökhan Keskin, Fikret Demirer, Yasin Sülün ve Serdar Topraktepe tarafından gerçekleştirilecek.

Yükleme ve oylamalar dijital ortamda yapılıyor

“Geleceğin KaraKartalı” projesine video yüklemek için Vodafone’lu olmak gerekiyor. Aboneler, “Vodafone Yanımda” şifresi ile sisteme girerek video yükleme işlemini gerçekleştirebiliyor. Yüklenen videonun içeriği uygun bulunursa, en geç 1 gün sonra sisteme yükleniyor. Yükleme işlemi Vodafone Park mobil uygulaması üzerinden yapılırsa, abonenin internetinden yemiyor. Abone başına en fazla 10 video yüklenebiliyor. “Geleceğin KaraKartalı” projesinde video oylamak için ise Vodafone KaraKartallı olmak gerekiyor. Her abonenin haftada 10 oy kullanma hakkı bulunuyor. Oy hakkı her pazartesi yenileniyor. Bir video sadece bir kez oylanabiliyor.

“Geleceğin KaraKartalı” projesinde bugüne kadar tüm Türkiye’den 1.000’i aşkın video yüklendi. Bu videolar 450 bin kez izlendi. Bölge bazında bakıldığında, video yüklemede en çok talep %44 ile Marmara Bölgesi’nden geldi.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve katılım için www.geleceginkarakartali.com adresi ziyaret edilebilir.

 

Önceki İçerikGalatasaray’da Linnes’ten ezeli rakiplerine şampiyonluk mesajı!
Sonraki İçerikTürk Telekom Aslanı… Bülent Tuncay, Galatasaray- Bursaspor maçını yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz