SES Kocaeli Gazetesi’nin sahibi gazeteci Güngör Arslan, ofisinde uğradığı saldırıda hayatını kaybetmişti. Saldırının 21 yaşındaki Ramazan Özkan tarafından gerçekleştirildiğini açıklayan emniyet birimleri failin suç aleti tabanca ile yakalandığını açıklamıştı. Gözaltına alınan Ramazan Ö.’nün ise emniyetteki ilk sorgusunda, yazısını beğenmediği için olayı gerçekleştirdiğini söylemişti.

“2 KİŞİ AZMETTİRDİ”
Edinilen bilgi ve iddialara göre Güngör Arslan’ın katili 21 yaşındaki Ramazan Özkan, daha sonraki ifadesinde Güngör Arslan cinayeti için kendisini 2 kişinin azmettirdiğini ve azmettiricilerin avukat da tayin edeceklerini söyledikleri öğrenildi.

“SENİ ÇOK RAHAT ETTİRECEĞİZ”

Ses Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan cinayetinin faili, ilk ifadesinde 2 kişinin kendisine “Güngör Arslan’ı vuracağız. Bunu da sen yapacaksın. Seni çok rahat ettireceğiz” dediğini anlattı.

AYAĞINA 2 EL ATEŞ ETMİŞ

Daha sonra SES Kocaeli Gazetesi’ne gittiğini ve bir haberle ilgili Güngör Arslan ile görüşmek istediğini belirttiğini anlatan tetikçi R.Ö. odasına gittiği Arslan’la tartıştığını, ardından Arslan’ın ayağına 2 el ateş ettiğini ifade etti.

Önceki İçerikTSYD, İzmit’te öldürülen üyesi Güngör Arslan için bildiri yayınladı: Susmayacağız
Sonraki İçerikBurhaniye’deki 11 katlı otel ve İbrahim Tatlıses’in AVM projesi sivil toplum kuruluşlarının tepkisine neden oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz