Yayıncı kuruluşta moderatörlük yapan ve Hürriyet gazetesine yazı yazan Güntekin Onay ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut arasındaki gerginlik sürüyor. 

En son Göztepe maçı öncesi Erol Bulut’un Güntekin Onay’ın Karagümrük oyuncusu Kemal Ademi hakkında söylediklerini canlı yayında eleştirmesinden sonra ikil arasında yeni kriz çıkmıştı. 

‘Oyuncu grubuna ve gündeme hakim değil’

Gerginlik sürerken Güntekin Onay’dan Erol Bulut için yeni bir açıklama geldi. Onay,  “Önümüzde 15 maç ve alınacak 45 puan var, başarabiliriz” dedi. Sizce bu mümkün mü? Fenerbahçe, Bulut’la şampiyonluğa yürüyebilecek mi?” sorusunu Hürriyet gazetesinde şöyle yanıtladı: “Erol Bulut ne yazık ki Fenerbahçe’deki oyuncu grubuna ve gündeme hakim değil. Maç öncesi kendisine iletilen bir mesajı yayıncı kuruluşun kameraları önünde paylaşan bir teknik direktör durumunda. Fenerbahçe Teknik Direktörü olan biri bu durumlara düşmemeli. Halbuki oyunu eleştirilse de puan olarak başarısız değil. 15 maç 45 puan hedefi bu ligde hiçbir takım için gerçekçi değil.”

Fenerbahçe, yayıncı kuruluşu beIN SPorts’u protesto ederken Erol Bulut, ikinci yarının başlangıç maçı olan Rizespor karşılaşması öncesi “Tutumumuz Fenerbahçe olarak yine değişmedi, aynı tutum yine bizde devam edecek yayıncı kuruluşla ilgili. Değişmediği sürece zaten bizim de tavrımız değişmeyecek. Maçla ilgili söylenecek fazla bir şey yok. Galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz” demişti. Bulut’un açıklamasından sonra Onay, “Erol Bulut’un çarpıcı açıklamalarını dinledik, Sumudica’yı izleyelim şimdi” yanıtını vermişti.  

İkili arasındaki gerilim Rizespor maçından sonra devam etmişti. beIN Sports’a konuşan Erol Bulut, “Maçla ilgili çok fazla şey söylemeyeceğim. Maç öncesinde konuştuğumda stüdyodan iyi şeyler gelmemiş. Böyle devam ederse iyi şeyler olmayacak. Bir değişim gösterilmeli. Kazandığımız için mutluyuz” şeklinde konuşmuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here