Spor basınının usta ismi Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe’deki sürpriz gelişmeleri Futbolmedya’nın Youtube kanalına yorumladı:

”Bjelica için Hırvat basınında iddialar var ama Fenerbahçe’nin bütçesi yok. Fenerbahçe, TFF izin vermediği için oyuncu bile alamamıştı. Bjelica bence zor. Mehmet Aurelio’nun transferinin ise bence anlamı şu: Aurelio pro-lisansı için alındı. Takımın başında Emre Belözoğlu olacak. Volkan Demirel ile saç ayağı tamamlanacak.

“Fenerbahçe, Barcelona’nın 7-3-1 formülünü denemeli. Yani altyapıdan 7 isim, ülkenin en iyi 3 ismi ve 1 dünya yıldızı. Ekonomik gerçeklik bunu gerektiriyor. Futbol eskisi gibi olmayacak.

”Gökhan ve Caner’in adı geçiyor ama bence plan ve sistem daha önemlidir. Plan ve sistem, ileri yaştaki oyuncuları değil gençleri kazanmayı gerektirir.

”Eski yönetici Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin gayrimenkul zengini olduğunu söyledi. Bu nereden baktığına bağlı. Fenerbahçe’nin devletten kiraladığı yerler var ama aldığı yerler de var. Sorun şu, alınan arazilerin kredileri ödenmedi, borç var yani. Ya da Ataşehir’de bildiğim kadarıyla Murat Ülker üzerinden bir alım gerçekleştirildi, o paralar daha ödenmedi. Fenerbahçe’nin Galatasaray’ın Riva arazisi gibi nakde çevireceği bir gayrimenkulü yok…”

işte Gürcan Bilgiç’in özel açıklamaları:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here