Habertürk TV Spor’un yeni spikeri kainat güzeli…

 

2009’da Miss Beauty Of Turkey güzellik yarışmasında 2., daha sonra uluslararası Miss Beauty Of World yarışmasında Türkiye’yi temsil ederek burada da Kainat 2. güzeli seçilen Kübra Hera Aslan Habertütk TV’de sporun yeni ekran yüzü oldu.

Spor haberlerini sunacak olan Aslan mesleki anlamda ilk stajını Ntvspor’da gerçekleştirdi, bir süre sonra Sportivi’de spor haber spikerliği yaptı ayrıca kanalda program hazırlayıp sundu. Ardından Tv em Spor Ana Haber Bülteni’ni sundu.

309047_64779Aslan, Futbol Extra dergisine verdiği röportajda spor spikerliği geçmişini şöyle anlatmıştı:

‘Spor’ spikerliği fikri nerden çıktı buna nasıl karar verdin? ‘O dönemde Harun Muslu, Fox Tv’de çalışıyordu. Bizim de aile dostumuz. Abim gibidir kendisi. Güzellik yarışmasından çıktıktan 2-3 ay sonra Harun Muslu beni aradı. Evde oturmakla olmaz kalk gel çalışıyorsun dedi. Ben çalışmak istemiyorum dedim. O da gel spikerlik yapacaksın dedi. Hem de spikerlik dedim. Hiç tecrübem olmamasına rağmen gittim deneme çekimi yaptılar. Ben inanılmaz rahattım. 40 yıl spikerlik yapıyor gibi rahat davrandım. Çok usta bir spikermişim havası vermişim. Aslında işe orada başlayacaktım ama Harun Muslu ayrılınca başlayamadım. O arada diksiyon dersi aldım. Spikerliği devam ettirmek istedim. Spora zaten merakım vardı. Voleybol oynamıştım. 6 yıl da bale yaptım. O yüzden sporu tercih ettim. Ana haber ya da çok ciddi işler bana göre değil.

Daha sonra TV EM’de işe başladın sanırım. Oraya geçiş nasıl oldu? ‘Buraya başlamam da tesadüf oldu. Bir gün Etiler’de restoranda oturuyorduk arkadaşlarımla. Kanalın sahibi başkanımız Mehmet Ali Yılmaz orada arkadaş grubuyla yemek yiyordu. Yapımcı Şükrü Avşar masamıza geldi ve bana dizi teklifinde bulundu. Oyunculuk yapmak ister misin dedi. Ben oyunculuk istemiyorum dedim gitmedim.

309047_64777Hep otururken geliyor teklifler… ‘Aynen öyle. (gülüyor) Mehmet Ali Yılmaz göndermiş Şükrü Avşar’ı meğerse. Teklif et bakalım spikerlik yapar mı diye. Ben de kabul ettim. Sonra TV EM’e geldim. Büşah Gencer spor müdürüm. Kayhan ağabeyi de annem tanıyordu. Hiç yabancılık çekmedim ve hemen kabul ettim.

ÖRNEK ALDIĞIM KİMSE YOK Son yıllarda başarıyla spor spikerliği yapan bir çok kadın var. Senin bunlardan örnek aldığın ya da idolüm şu diyebileceğin kimse var mı? Kimse yok. Aslında baktığınız zaman çoğu standart. Mesela herkes bana soruyor “Saçların neden uzun?” Spor spikerlerinde genelde kısa saç modası var. Ntvspor’dan geliyor sanırım bu gelenek. Ben farklı bir tarz yaratmak istiyorum. Mesela haberi de çok ciddi sunmuyorum. Kendi yorumumu katıyorum. Gayet neşeli bir şekilde sunmaya çalışıyorum. O yüzden örnek aldığım kimse yok ama tabii ki beğendiğim spikerler var. Julide Ateş, Defne Samyeli beğendiklerim. ‘

 

BAYANLAR ERKEKLER KADAR FUTBOLDAN ANLAMAZ Daha önce TRT’de bir kadın spiker maç anlatmıştı. Senin böyle bir düşüncen var mı? İleride maç anlatmayı düşünür müsün? Denemem olmadı. Denemeyi de düşünmüyorum. Bir bayanın da anlattığı maçı asla izlemek istemem. Kadınların sesinin maç anlatmaya uygun olmadığını düşünüyorum. Ercan Taner mesela maç anlatırken heyecanlanıyorsun. Ama bu heyecanı bayanların verebileceğini sanmıyorum.

Geçtiğimiz günlerde Simge Fıstıkoğlu ile Ümit Özat arasında yaşanan bir tartışma olmuştu? Sen kimi haklı görüyorsun? Özat’ın çıkışı doğru muydu? Kesinlikle Ümit Özat o konuda haklı. Orada Ümit Özat bayanlar ‘erkekler kadar’ futboldan anlamaz diyor. Simge Fıstıkoğlu’nun karşısında yıllarca futbol oynamış biri var neyin tartışmasını yapıyor anlamıyorum. Anlasa bile Ümit Özat’ın da dediği gibi erkekler kadar anlamaz.

Önceki İçerikHabertürk TV’de Can Küçükyıldırım ve Barış Şehirlioğlu ile yollar ayrıldı…
Sonraki İçerikÖmer Üründül için kampanya başlatıldı: Euro 2016 onsuz zevk vermiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz