Beşiktaş’a hacize giden ve Fikret Orman tarafından eleştirilen şirket bir basın açıklaması yayınladı.

“Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. de gerçekleştirilen haciz işlemleri ile ilgili olarak bugün Fikret Orman tarafından yapılan, Beşiktaşın borçlarına ve mahkeme süreçlerine dair açıklamaları gerçek dışı olup, tamamen farklı bir algı yaratma ve kendi hatalarını örtme çabasından başka bir şey değildir. Ayrıca Fikret Orman tarafından hiç gereği yokken müvekkilim hakkında Diyarbakırlı vurgusu yapılarak TCKnın 216/2 Maddesi uyarınca, vekil sıfatıyla mesleki çalışma esnasında da şahsıma Galatasaray Kongresi üyesi diyerek 6222 sayılı Yasanın 22. Maddesi uyarınca, ayrıca konuşmasının çeşitli yerlerinde kullandığı hakaretler ile de TCKnun 125 maddesi uyarınca suç işlemiştir. Bu suçlar ile ilgili olarak kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

1.Söz konusu alacak Mahkeme kararı ile sabit bir alacaktır.

2. Müvekkilim Şirketin BJK ye, ne 2006 yılında Beşiktaş Kulübü sözleşmeyi feshettiği tarihe kadar ne de sonrasında tek bir borcu olmamakla birlikte borcu bulunmadığı mahkeme kararı ile de sabittir. Dolayısıyla Fikret Ormanın borçlarını ödemediler şeklinde yapmış olduğu açıklaması yalan bir beyandır.

3.Beşiktaş Kulübü sözleşmeyi fesih ettikten sonra 2010 yılı sonuna kadarki dönemler ilişkin ellerinde teminat olarak bulunan senetleri icraya koyup müvekkilim şirketin iflasını istemiş ve haksız olarak henüz kullandırılmayan dönemlere ilişkin icraya konan senetler ancak mahkeme kararı ile iptal ettirilmek zorunda kalınmıştır. Böylesine kötü niyetli davranış sergileyen yöneticilerin bugün bu tür açıklama yapmaları abestir.

4.Fikret Orman ile yapılan Protokol şartlarına uyulmamasının da sanki 1 günlük gecikme şeklinde yansıtılması da doğru olmadığı gibi tamamen kamuoyunu yanıltmaya ve kendi kusurlarını gizlemeye matuf beyanlardır. 6 adet çekin hepsinin ödemesini geciktirmişler, 5. çeki ise ödemeyerek arkasının yazdırılmasına sebebiyet vermişlerdir. Ayrıca, çek işleme konduktan sonra ödemeyi yapmışlar ancak Protokol gereği halen ödemeleri gereken 1 milyon TLye yakın harcı halen dahi ödememişlerdir. Bu şekilde protokolü ihlal etmişler ve protokolde taraflarca belirlenen yaptırımlar devreye girmiştir. Tarafımıza resmi makamlarca harçların yatırılması için yazı gelmesi üzerine bu husus kendilerine noter aracılığı ile bildirilmiş ve protokol gereğince ödenmesi istenmiştir. Bu ihtara rağmen ödeme yapılmadığı için protokol şartları ne yazıyorsa uygulanmak zorunda kalınmıştır. Dolayısıyla olay, yansıtılmaya çalışıldığının aksine bir gün iki gün gecikme meselesi değildir. Bu tamamen kamuoyu nezdinde kendi kusurlarını ve kötü niyetlerini gizleme gayretidir. Bu ödemeler bugün dahi yapılmamıştır.

5. Mahkemeye teminat yatırdık iddiaları da konuyu çarpıtmaya ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Eğer borç miktarı kadar bir teminat yatırmış olsalardı hukuken hacze de gidilemezdi. Ayrıca borç miktarını icra kasasına depo etme ve müvekkilime ödetmeme kanuni hakları da vardır, o nedenle parayı ödesek geri alamayız gibi talihsiz açıklamaları hukuken de somut durumda da doğru değildir.

6. Bahsedilen borç 2006 Yılından bu yana ödenmeyen bir borçtur. Yaklaşık on yıldır Müvekkilimden süre istemektedirler. İnsaf etmek lazım hangi alacaklı on yıl bekler ve ödeme protokolü ile ayrıca iki yıllık vadeye borcu yayar ve ödemeleri zamanında yaparsan 3 milyonu silerim der ? Müvekkilim bu konuda hiç kimsenin BJK nin hiç bir yöneticisinin yapmadığı kadar büyük bir özveri ve anlayış göstermiştir.

7. İstanbul 14. Asliye Ticaret Mahkemesindeki davayı kaybettikten sonra Fikret Orman ile yapılan Protokol şartlarına uymamaları üzerine devam edilen icra takibinde kendileri zaten borcun ödendiğine ve protokol şartlarına uyduklarına dair İstanbul 21 İcra Hakimliği nde dava açmışlar ve bu davayı da haklı olmadıklarından Eylül 2014 tarihinde kaybetmişlerdir.

8. Şimdi bu aşamada, yeniden dava açtık beyanları tamamen olayı uzatmaya ve farklı algı yaratmaya yönelik bir davranıştır. BJK müvekkilim şirketi yıllarca oyalayıp bekleterek, alacağını tahsil etmesine mani olarak mağdur etmiştir. Alacağımızda kendilerince haklı olmak için daha kaç dava kazanmamız gerekiyorsa söylesinler ki bilelim ve biz de ona göre onlara bir süre verelim.

9. Ayrıca müvekkilim şirket hakkında bir kasa bir masa şeklindeki açıklamalarını da oldukça çirkin bir ifade olup bu açıklamayı da talihsiz buluyorum. Zira haciz esnasında BJK avukatlarının Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.nin hiç bir malı yoktur şeklinde ve şirketin Ticaret Sicilinde kayıtlı merkezinde şirketin üzerine kayıtlı tek bir mal yoktur şeklinde beyanları vardır. Dolayısıyla burada Fikret Ormanın bu ifadelerinin de yorumunu kamuoyuna bırakıyorum. Fikret Orman ın müvekkilim hakkındaki bu açıklamalarını, özellikle hiç gereği yokken özellikle müvekkilim için Diyarbakırlı vurgusu yapması ve özellikle Galatasaraylı söylemlerini de hiç doğru bulmadığımı ve bu ifadelerin açıkça suç olduğunu, bu ifadelere karşı hukuki yollarla gerekli cevabın verileceğini belirtmek isterim.

Beşiktaş Yöneticilerine göre tüm alacaklılar haksız bir tek borçlu olarak kendileri haklıdır. Ancak nedense her davayı kaybetmekte fakat bunu kamuoyuna farklı yansıtmaktadırlar. Şu ana kadar kazandıkları bir tek dava yoktur, zira hepsinde haksız durumdadırlar. Ellerindeki tek şey farklı algı yaratarak, yanıltarak suçu başkalarına yıkmak, yükümlülüklerinden kaçınmaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Av. Mehmet Dedeoğlu/Dedeoğlu Hukuk Bürosu ”

Önceki İçerikSpor ve Medya Sempozyumu sona erdi… Bayındır: Transfer haberlerinin %60’ı yalandır! Akdağ: NBA çok pahalıydı! Özçelik: Avrupa maçları TRT’de…
Sonraki İçerik“Olmadı Sow… Kıbleyi şaşırırsan namaz kabul olmaz…” Bülent Tuncay ilk yazısıyla futbolmedya.com’da…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz