Trabzonspor – Fenerbahçe maçının hakem raporu ortaya çıktı!

Yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım’ın raporu ortaya çıktı. Bülent Yıldırım’ın raporunda, gerekli uyarıları yapmasına karşın olayların önüne geçilemediğini vurguladığı belirtildi.

Trabzonspor’un, Fenerbahçe ile oynadığı olaylı maçın yankıları devam ederken, bordo- mavili kulüp dünPFDK’ya sevk edildi. TFF Hukuk Kurulu, Trabzonspor’u üç maddeyle PFDK’ya yolladı.

1-Müsabakanın iki kez durmasına, tatil edilmesine ve bir özel güvenlik görevlisinin yaralanmasına sebebiyet verecek şekilde taraftarların sahaya yabancı madde atması, stadyum ekipmanlarına zarar vermesi ve iki taraftarın sahaya girmesi, hakemin darp edilmesi ve misafir takımın bayrağının indirilmesi.

2-Maç içerisinde yapılan çirkin ve kötü tezahüratlar.

3-Tribünde tahrik edici pankart bulundurulması.

Maçın hakemi Bülent Yıldırım’ın raporda yer verdiği detaylar statta güvenlik zafiyetinin olduğu iddialarını güçlendiriyor.


İŞTE O DETAYLAR:
İLK UYARI AYAKKABI ATILDIKTAN SONRA!Bülent Yıldırım, olayları şu cümlelerle anlattı:“Maçın başlangıç düdüğünün ardından deniz tarafındaki kale arkası tribününden sahaya ve oyun alanına pet su şişeleri ve yabancı maddeler atılmaya başlandı. Atılanlar arasında spor ayakkabısı da vardı. Ben de oyunu germemek adına oyunun durduğu dakikalarda atılanları toplattım. 4. hakemim (Mehmet Emre Atasoy) vasıtasıyla da müsabakada güvenlikten sorumlu temsilci ile iletişim kurarak bu duruma son verilmesi için gerekli önlemlerin alınması talimatını verdim. Konuyla ilgili anons da yapıldı.”

‘İSYAN İSYAN’ DİYE BAĞIRDILAR
“Devre arasında 4. hakemim vasıtasıyla sahaya yabancı cisim atılmaması ve güvenliğin arttırılması için TFF temsilcisi ve güvenlik güçlerinden yardım istedim. İkinci yarının başlamasından sonra yabancı cisimler çoğalınca, oyunu durdurarak bu cisimleri toplattım. 85. dakikada deniz tarafındaki tribünde, ‘İsyan isyan’ şeklindeki tezahüratlarla birlikte kale arkasındaki tel örgülerin aşağıya çekildiğini ve tel örgüyü tutan direğin indirildiğini gördüm.”

TEKRAR GÜVENLİK İÇİN UYARDIM
Bu sırada 4. hakem vasıtasıyla önlemlerin artırılması gerektiğini tekrar yetkililere ilettim. Ancak bu sırada atılan cisimler nedeniyle, oyuna 3 dakika boyunca başlayamadık. Ardından emniyet görevlileri yerini aldı. Daha sonra sahada temizlendikten sonra maçı başlattım.Hakem Yıldırım, ilave yardımcı hakem Volkan Bayarslan’ın darp edildiği ana ise raporunda şu ifadelerle yer verdi:

PLANLI YUMRUK: SAĞ KULAK ARKASINA

“Üç dakikalık duraksamanın ardından karşılaşmayı başlattıktan 3-4 saniye sonra söz konusu taraftarlar, oyun alanına yabancı madde atmaya başladı. Yardımcı hakemimiz Volkan Bayarslan’a sahaya atlayan bir taraftar arkadan sağ kulak bölgesine bir yumruk attı ve dengesini bozdu. Sonra tekmeledi ve başına vurdu. Bunun üzerine düdüğümü çalarak tüm ekip arkadaşlarımı soyunma odasına çağırdım ve maçı tatil ettim.”

Yıldırım, futbolcuların iyi niyetli olduğuna da vurgu yaptı. (fotomaç)

Önceki İçerikBeşiktaş’tan sürpriz karar! Tartışmalara yol açan işadamının locası başkasına satıldı…
Sonraki İçerikGOAL Sergisi futbol sohbetinde Rıdvan Dilmen ve Hakan Ünsal olacak…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz