Trabzonspor’un Eski Teknik Direktörü Hami Mandıralı, bordo-mavililerin gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Trabzonspor’un son 5 yıl içindeki en sağlıklı kadroyu kurduğunu söyleyen Mandıralı, şampiyonluk konusunda da dikkat çeken sözler söyledi.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Hami Mandıralı’nın açıklamaları şu şekilde:

Hami Mandıralı: “Yönetimi kutlamak lazım”
Forma satışındaki rakamlar müthiş. Yönetimi de kutlamak lazım. Stratejik bir yol izlediler. Ekonomik olarak rahatlama için çalıştılar. Futbolcu satışıyla da kasaya girdiler oldu. Sağlıklı bir kadro yapısı oluşturmak istediler. Taraftarlar da forma alarak katkı sağlıyor. Taraftar alan değil verendir. Gidişat iyi. İnşallah Trabzonspor yönetimi bu zihniyetle devam eder ve bordo-mavilileri hak ettiği yere taşırlar.

Hami Mandıralı: “Trabzonspor, son yılın en sağlıklı kadrosunu kurdu”

Geçmiş geçmişte kaldı. Fakat; geçmişten de ders çıkarmak lazım. Trabzonspor’un başarısı için hiçbir şeyi göz ardı etmemek lazım. Şimdi sürece baktığımızda Ünal Karaman ile yönetim arasındaki uyum, alınan transferler, gidenler ve gelenler… Yürek, hizmet ve anlayış olarak üst seviyede oyuncular var. Trabzonspor son 5 yılın en sağlıklı kadrosunu kurdu. Bunda yönetimin, hocanın başarısı, yabancı oyuncuların kattığı değerler var.

Hami Mandıralı: “Trabzon kökenli oyuncuların görev alması önemli”

Trabzon kökenli oyuncuların saha içinde aktif görev alması önemli. Onlara ağabeylik yapacak Sosa başta olmak üzere yabancı oyuncuların da katkısı var. Çocuklar forma için savaşıyor. Sosa ve diğer oyuncular da biz de onlara oyuncu kalitemizle destek olalım diyor. Bunun devam etmesi lazım. Beraberlikle başarı gelecektir. Görüntü iyi, daha da iyi olacaktır Trabzonspor.

Yıldız oyuncuların katkısı…
Son 5 yılın en iyi, alternatifli kadrosu var. Sturridge, İngiltere’de çok önemli takımlarda oynadı. Oyuncuların kariyerleri var ama karakterlerini de ortaya koyarak güçlerini camialara yansıtması önemli. Sosa başaktördür. Ekuban başarılı bir performans sergiliyor. Sörloth da başarılı. Nwakaeme bireysel olarak çok iyi. Şahane adam geçiyor. Ancak; sadece adam geçmekle olmaz. Bunu skora yansıtmak önemli.

Trabzonspor’un şampiyonluk şansı…

Bir takımın 90 dakika muhteşem olması söz konusu olamaz. İkinci yarılarda Trabzonspor oyundan kopmuyor. Ünal Hoca ile iyi çalışmışlar. Başarılı oldukları dakikaların daha da çoğalması lazım. Bu kapasite Trabzonspor’da var. Alternatifli bir kadro var. Bu Ünal Hoca’nın elini güçlü kılıyor. Teknik adam da adil ve hakkaniyetli olursa oyuncular takıma sarılır. Bu kadro yapısının yeterli olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor yıl sonuna kadar şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olur.

“Obi Mikel, sorunlarından arınamayacaksa durmasının anlamı yok”

Sosa’nın saha içindeki performansını alkışlamak lazım. Her zaman süper oynamıyor. Ama her zaman süper mücadele ediyor. Beşiktaş’ta da çok beğenmiştim ama kafayla top çıkardığını görmemiştim. Sturridge de çok kaliteli bir oyuncu. Oyuna ağırlığını koymalı. Obi Mikel, isminin kalitesini sahaya yansıtmalı. Obi Mikel’den pas trafiğini iyi yönetebilecek performans bekliyoruz. Halen görmüş değiliz. Obi Mikel’in ailevi sıkıntıları var deniliyor. Eğer onlardan arınamayacaksa ve gitmek de istiyorsa durmasının anlamı yok. Ailevi sıkıntıları sebebiyle kendisini veremeyecekse teşekkür edersin gönderirsin. Trabzonspor’un alternatif kadrosu yeterli diye düşünüyorum.

“Abdülkadir’in yokluğunda Trabzonspor sıkıntı yaşayabilir”
Keşke sakatlıklar olmasaydı. Abdülkadir’in yokluğunda Trabzonspor sıkıntı yaşayabilir. Önemli katkılar verirken sakatlık yaşaması onun adına da camia adına da üzücü. Genç bir oyuncu. Kendisine iyi bakarak sahalara da erken dönebilir. Yaşanan sakatlıklar üzücü ama çabuk geri döneceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here