A Milli Takım yöneticisi Hamit Altıntop, Kuntz ve babasının TC kimliğini paylaşıp “Teklif bekliyoruz” dediği Ferdi Kadıoğlu hakkında açıklamalarda bulundu:

“Kuntz’un buraya gelme nedeni sahadaki oyunu belirleyip ona göre bir kadro kurması. Elbette ben ve etrafımızdaki değerli arkadaşlarımız, kendi düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Kendisi de bunu öğrenmek istiyor. Bu çok çok önemli. Masada oturup istişare ediyoruz. Ben de doğal olarak fikirlerimi söylüyorum. Ama günün sonunda oyun olarak da, skor olarak da hocamız hesap verecektir. Burada son karar Stefan Kuntz’undur. Bu da doğrusudur. Ben de zaman zaman hatırlatmalarda bulunurum. Geçmiş senaryoyu hiçbir önyargı olmadan iletmeye çalışıyorum”

‘Burası kulüp değil! Bayrak, milli takım seçilmez’

“Ferdi Kadıoğlu, ülkemizde çok değerli bir kulüp olan Fenerbahçe ‘mizde forma giyiyor. Çok da yetenekli bir futbolcumuz. Biz kendisiyle aslında bir temasa geçti. Kendisi üç tane seçeneği olduğunu söyledi. Bu seçenekleri annesinden dolayı Kanada için oynamak, Hollanda’da bir geçmişi olduğu için Hollanda ki zaten orada ümit milli takımda oynadı ve Türkiye’miz… Burada kendisi karar vermesi gerekiyor. Kendisi karar verdikten sonra Türk pasaportu da varsa Hollanda Ümit Milli Takımı’nda oynadığı için FIFA’ya başvuru yapıp, hocamız da takımda isterse kendisini burada görmek isteriz. Bayrak, milli takım seçilmez. Bu konuda çok hassas olduğumu belirtmek istiyorum. Bu konuda kimseyi de çok ağır eleştirmek istemiyorum. 18-19 yaşında çocuklara baskı yapılıyor sert şekilde. Ama kendileri de bu kararları belirtirlerse iyi olur. Burası kulüp değil. Biz sokağa çıkıp futbolcu arayıp, ‘Bizim için oynar mısın?’ diye yalvarma durumu olamaz. Galiba istediğim mesajı verebildim. Milli takım her zaman çok değerlidir. Bayrağımız sorgulanamaz veya seçime açık değildir. Burada herkes kendi tarafını açık net belli etsin. Bizler de en şeffaf şekilde doğru kararı vermeye çalışacağız”

Önceki İçerikSerhat Ulueren’in sunduğu Telegol, Flash TV ile anlaştı
Sonraki İçerikGalatasaray’da stadın yeni sponsoru belli oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz