YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi yolunda aldığı karar Galatasaray Divan Kurulu’nda da gündeme geldi.

Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak, söz aldı ce kürsüde “23 Haziran’da, şampiyonluğumuz da dahil her şey çok güzel olacak. Tanrı, İmamoğlu’nu bu memlekete bağışladı. Allah yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

62188887-F7E5-44C1-8E77-3269CE5D1857

Kozak’ın bu sözleri kurulda genel olarak alkışla karşılandı.

Divan Kurulu Başkanı Eşref Hahamcıoğlu ise “Umarım son divan toplantımız olmaz bu toplantı. (Gülerek)” diyerek bu siyasi çıkışı espri ile yorumlamayı tercih etti.

Kozak’ın sözlerine A Spor Genel Yayın Yönetmeni Serkan Korkmaz’dan eleştiri geldi. Korkmaz, “Spor kulüpleri, ekonomik rant peşinde koşanlarca iflas noktasına kadar getirildi. Sempatisi tüm gezegene yayılmış koskoca bir spor kulübünün divan kürsüsünü sadece belirli bir siyasal partiye hizmet edecek şekilde kullanmak her şeyden önce bir suç bence.” şeklinde bir tweet attı.

Korkmaz’ın bu eleştirine çok sayıda mesaj gelirken, Hürriyet gazetesi spor yazarı Kenan Başaran, Korkmaz’ın eleştirisini eleştirdi:

“Yadırgayabilirsiniz. Ama ‘suç’? Trabzon Başkanı mitinglere katıldı, Haliç’teki ‘Sporun Zirvesi’de başkanlar referandum için ‘Evet’ dedi. Şampiyonluğa oynayan kulüp başkanı belediye başkanvekili. Bir başka üye de kendi fikrini söyleyebilir kürsüde. İleri demokrasi bunu gerektirir.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here