TGRT HABER’da Sabri Ugan’ın moderatörlüğünü yaptığı Maç Yeni Başlıyor Programı’na röportaj veren teknik direktör Hikmet Karaman önemli açıklamalar yaptı. Kısa süre önce İngiltere ve Güney Amerika seyahati yapan ve burada Scolari, Dunga gibi isimlerle futbol sohbetleri gerçekleştiren tecrübeli teknik adam, hem bu seyahatten yansıyanları hem de güncel konular ve Fenerbahçe’deki teknik direktör konularına bakış açısını dile getirdi…

‼️ Fenerbahçe’ye hakim olurum…

Hikmet Karaman: (Fenerbahçe sorusu üzerine) Tabi ki niye gelmeyeyim. Bir kere böyle bir görev geldiği zaman takıma ve lige hakim olacağıma inanıyorum. Bu hakimiyeti daha zor şartlar altında yaşamış bir deneyim var. Ama bizim bunu dile getirmemiz olumsuz oluyor.

Hikmet Karaman: Fenerbahçe’yi düzlüğe çıkarabilecek teknik direktörler var. Yabancı olabilir ama yabancının şu aşamada etrafı yüzde yüz üst düzey Tür teknik adam tarafından donatılabilmeli. Ama gözü onun yerinde olmayacak.

Hikmet Karaman: Fenerbahçe’ye gelecek kişi birçok şeyi bilmeli. Ligi, takımı, medyanın etkisini, tribünü… Bazı anlar vardır, antrenmanda beğenmediğin futbolcu derbinin adamıdır, bilmesi lazım.

Hikmet Karaman: Evet yabancı bir sportif direktör geldi ama ona ışık saçacak bir Türk ekibi olmalı. Bu Türklerin de Comolli’nin yerinde gözü olmamalı ve sadece Fenerbahçe nasıl şampiyon olur düşüncesi içinde çalışacak insanlar olmalı.

Hikmet Karaman: Fatih Terim’ın DNA’sında Galatasaraylılık var. Kadro yetersizliğine rağmen takımı şampiyon yaptı. Fenerbahçe’de Volkan dışında bu DNA yok. Ali Koç’un DNA’sında var ve Başkan olarak bunu taşıyor. 

Hikmet Karaman: Bu sezon şampiyon Anadolu’dan çıkabilir. Favorim yok. Ligi devrede ilk 6’da tamamlayacak takımlar korkmasın takımı doğru güçlendirsin. Arada onlardan bir şampiyon çıkabilir.

Hikmet Karaman: İngiltere, Brezilya, Paraguay ve Arjantin’e gittim. Çok faydalı bir futbol kültürü eğitimi oldu. Bu gidişimde Brezilya Ligi’nin pek beğenmedim. Scolari Şenol Güneş’e selam söyledi. Dunga da yakında İstanbul’a gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here