A Spor‘da yayınlanan 90’a programının yorumcusu Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, hakemler ve VAR sistemiyle ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. İşte Uluç’un o tespitleri…

“Rize’nin Avrupa’ya gitmesini engellediler”

“Bir uygulama yüzünden sistemden vazgeçilmez. Biz VAR’sız futboldan çok çektik. O zaman hakemler daha rahat cambazlık yapıyorlardı. Şimdi en azından iki cambazın aynı ipin üzerinde oynaması lazım. Galatasaray‘ın iki haftadır maçlarında olduğu gibi. O ikişerden dörder hakemi gelecek sene görmeyeceksiniz. Olan Beşiktaş’a, Rize’ye oldu. Rize’nin bu 3. maçı. Türkiye’nin en iyi futbollarından birini oynayan Rize’nin Avrupa’ya gitmesini engellediler. Çünkü Rize’nin arkasında matbuat yok.”

“Galatasaray’a 6 puanı hediye ettiler”

Galatasaray-Medipol Başakşehir maçı benim için final değil. Sözün bittiği yerin içinde bu maç. Kaç puanı var Başakşehir’in? 66. Galatasaray’ın kaç? 66. Kağıdın üzerinde var. Benim vicdanımda Galatasaray’ın 60 puanı var. Galatasaray’a 6 puanı hediye ettiler. Rize’de ve Beşiktaş maçında hakemler ve VAR müessesesi 6 puanı hediye etti.”

“Galatasaray eğer şampiyonluk kupasını alır müzesine götürürse, o müzeye yakışmayacak ilk kupa olacak. Beşiktaş ve Rizespor maçlarını seyrederken Galatasaraylı olduğumdan utandım. 2 maçı hakemler Galatasaray’a verdi.”

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here