Yayın hayatına başladığında “Gazete içinde spor gazetesi” anlayışına tercih eden ve önemli başarılara imza atan Habertürk Gazetesi, yeniden spor eki vermeye başladı. Gazete bir süre önce ekonomik gerekçeler ileri sürerek spor ekini kaldırarak sporu ana gazete içinde eritmiş ve spor kadrosunda tasarrufa gitmişti. Turgay Ciner’ın sahibi olduğu gazetenin geçen yıl göreve gelen yeni yayın yönetmeni Selçuk Tepeli, spor ekine dönülmesi kararını aldı ve HT Spor yeniden ana gazeteden bağımsız hale geldi.
Selçuk Tepeli, Ocak ayında Antalya’da düzenlenen TSYD Eğitim Semineri’ne panalist olarak katılmış ve spora verdiği önemi vurgulamış, “Sporun internet sayfaları ve gazetenin trajı üzerindeki etkisinin farkındayız” ifadesiyle bu değişimin işaretini vermişti. Tepeli konuşmasında Halil Özer yönetimindeki spor servisini de överek, “İnanılmaz iş çıkarıyorlar. Ayrıca çok kaliteli ve sıcak bir ekip de. İtiraf ediyorum, gazetenin siyasi gündeminden ya da işlerinden ne zaman bunalsam kendimi spor servisinde buluyorum. Orası benim gazete içindeki sığınağım. Spor servisinde vakit geçirmek bana iyi geliyor” demişti.
Habertürk Gazetesi Spor Müdürü Halil Özer de futbolmedya.com’a verdiği röportajda kısa sürede alışkanlık haline gelen spor ekini yeniden efsane haline dönüştüreceklerini söyledi. Özer, “Kaliteli ve özverili bir ekibimiz var. Özel haberlerimiz ön plana çıkarabileceğimiz, manşet vereceğimiz daha çok sayfamız olacak. Maç günleri 10 sayfaya çıkacağız. Amatör sporlara yine geniş yer verme şansımız olacak. Spor basınında ‘okumazsam olmaz’ denen sayfalarımızı yeniden büyük bir şevkle hazrılamaya devam edeceğiz” dedi.
Özer, Ozan German yönetimindeki başarılı İddia ekibine çok önemli bir transfer yaptıklarını, İddia dünyasının yakından tanıdığı Genco Boran’ın da artık kendi ekiplerinde yer aldığını açıkladı…

Önceki İçerikValdes: Beşiktaş ciddiyetten uzak bir kulüp… Beşiktaş: Biz ilkeli ve ciddi bir kulübüz…
Sonraki İçerikTransfer dönemi biterken, 3 spor gazetesi de traj kaybına uğradı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz