Beşiktaş tepki gösterdi, Hürriyet o ‘caps’ için özür diledi!


Hürriyet gazetesi, sosyal medyada yapılan Beşiktaşlı futbolcu Tosic’in eşi Jelena Karleusa ve Fenerbahçeli futbolcu Ozan Tufan ile ilgili paylaşım nedeniyle özür diledi.Hürriyet.com.tr’nin yayımladığı bir caps, Beşiktaş ile gazete arasında krize neden oldu. Beşiktaş kulübünden yapılan açıklamada Hürriyet’in yaptığı haberin kadına yönelik ayrımcılık olduğu vurgulanırken “tarafımızca hiçbir şekilde asla kabul edilemez, çok ucuz ve seviyesiz bir yayınla, o capsi yayınlamıştır” ifadeleri paylaşıldı. Beşiktaş’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:”Henüz geçtiğimiz hafta Beşiktaş-benfica maçında taraftarımız ve spor kamuoyunun haklı tepkisini alan hürriyet.com.tr maç ile ilgili haberde geçen ve kullanılan ifadeler nedeniyle Beşiktaş Kulübü ve Büyük Beşiktaş taraftarından özür dilemiş; olayın tamamen servis alınan ajanstan kaynaklandığını belirtmiştir..

Kulubümüz haberde kabul edilemez ifadelere rağmen özürü ve mazereti samimi kabul edip, herhangi başka bir değerlendirme ve eylemde bulunmamıştır..

Ancak hurriyet.com.tr bu defa sadece camiamıza değil, kadına yönelik ayrımcılığa, aile değerlerine, rakip takım taraftarları arasında kin ve nefret uyandırmaya, Doğan Yayın İlkeleri’ne açıkça aykırı olacak şekilde ve bir futbolcumuzun eşi üzerinden ahlaki değerlere dönük, tarafımızca hiçbir şekilde asla kabul edilemez, çok ucuz ve seviyesiz bir yayınla, o capsi yayınlamıştır.

Bu bağlamda Hürriyet’in kurumsal olarak kendi ilkeleri ile çelişen bu yayını yapan ve editöryal sorumluluğu bulunan kişilere dönük yasal ve mesleki etik çerçevesinde yaptırım uygulamaması halinde bütün kurumsal ilişkilerimizi bitireceğimizi, yasal bütün haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı Kamuoyuna duyururuz.

Beşiktaş JK”HÜRRİYET’TEN ÖZÜR
Konuyla ilgili bir  açıklama yapan Hürriyet, “Bu içerik  fark edilir edilmez hemen yayından kaldırılmıştır” dedi ve “Söz konusu  içeriğin herhangi bir kasıt taşımadan yalnızca dikkatsizlik sonucu yayına konduğu hususunda okurlarımızı temin ederiz. Dikkatsizliğin sorumluluları hakkında gereken idari işlemler geciktirilmeden yapılacaktır. Söz konusu yayının  hedef aldığı kişiler ve Beşiktaş camiasından özür dileriz” ifadelerini kullandı.
—————————–

Beşiktaş’tan bir hafta içinde iki özür…

 

Benfica maçında rakibin attığı golü canlı anlatım sayfasında “Beklenen gol geldi” diye okuyucularına duyuran Hürriyet Gazetesi, bu ifade nedeniyle de özür dilemiş ve hatanın hizmet alınan şirketten kaynaklandığını açıklamıştı.

.

Önceki İçerikArda Turan Alem dergisine kapak oldu…
Sonraki İçerikFederasyon’dan şok karar! Altı kulübe puan silme cezası geldi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz