Hürriyet Kitap, “Tarihe Yön Veren 100 Sporcu”yu kitaplaştırdı. Danışma Kurulu’nun Prof. Uğur Erdener, Mehmet Arslan ve Gizem Girişmen‘dan oluştuğu yayının metin yazarlığı Can Güçlü, editörlüğünü Ömür Kurt üstlendi.

465 sayfalık kitapla ilgili tanıtım metni şöyle:

Geçtiğimiz iki yüzyıl, çağdaş sporun kurulup hayatın içine yerleşmesine sahne oldu. Bu süre içinde insanlığın sınırlarını aştığına inanılan sporcular yetişti ve bu sporcular dünyayı yerinden oynattı.

Usain Bolt, tüm dünyanın gözleri önünde 100 metreyi 9.58 saniyede koştu. Naim Süleymanoğlu 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda ağırlığının üç katını kaldırdı. Sergey Bubka sırıkla 6 metrenin üzerine atladı. Matt Stutzman kolları olmaksızın ok ve yayla en uzak mesafeye yapılan isabetli atışı gerçekleştirdi. Nadia Comaneci, jimnastikte asla yapılamayacağına inanılanı yaparak 10 tam puanlık performans gösterdi. Dünyanın çatısı olarak görülen Everest’e tırmanan ilk insanlar, Edmund Hillary ve Tenzing Norgay oldu. Metin Oktay, gol krallıkları ve sporcu kişiliğiyle Türk futbolunun simgesi haline geldi. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo gibi futbolcular dünyanın en çok tanınan ve sevilen insanları arasına girdi…

Tarihe Yön Veren 100 Sporcu, efsaneleşen 100 sporcunun özgün portrelerinden oluşuyor. 100 ayrı yaşam öyküsü içinde, sporun ve insanlığın en heyecan verici örneklerini işliyor.

Önceki İçerikSpor Ekranı, 2018-19 sezonunun verilerini açıkladı. Futbol yayınlarının yüzde 80’i şifreli. Spor yayıncılığında beIN Sports açık ara önde
Sonraki İçerikSabriye Şengül’e nakavt şoku! Kafes dövüşünde Denise Kielholtz’a 32 saniyede yenildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz