Eski spor müdürü İbrahim Seten hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı. Basketbol Federasyonu’nun savcıları göreve çağırması ile gündeme gelen Seten, insan kaçakçılığı ile suçlanmıştı. Seten 30 yıl önceki olayla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulundu:

1) bir süredir kimler olduğu kolayca tahmin edilebilecek çevreler tarafından itibar suikastine maruz kalmaktayım.. neye hizmet ettiği belli troll hesapların iftiraları sonucu üzücü ve yıpratıcı bir süreç yaşadım..

2) son bir hafta içinde avukatlarım bana atılan iftiralarla ilgili bütün bilgi-belgelere ulaşarak kapsamlı bir hukuk savaşı için gereken her türlü araştırma ve çalışmayı tamamladı..

3) bilinmelidir ki, sadece söz konusu linç kampanyasını azmettiren ve finansörü olanlar değil; bu iftiralara sosyal mecrada katılan, destek veren, parçası olan kim varsa hukuk önünde her harfin hesabını verecek..

4) çok kafa karıştırmadan özetlemem gerekirse; 1990’lı yıllarda yargılandığım bir davanın alçakça çarpıtılması sonucu; çığrından çıkarılmış ve mesnetsiz iftiralarla direkt olarak hedef alındım..

5) bu konuda merakı olan herkese mesajım şudur ki, 20’li yaşlarımda hesap verip aklandığım bir konuda, bugün bile verilmeyecek hiç bir hesabım yoktur..

6) kaldı ki; aradan 30 yıl geçtikten sonra, tozlu arşivlerdeki bir davanın organize linç kampanyasına dönüştürülmesi, her sağlıklı insanın aklına “neden şimdi?” sorusunu getirmelidir..

7) herkesin malûmu birtakım olaylar nedeniyle, 2020-21 sezonu için “rıdvan dilmen sezonu” benzetmesi yapmamdan sonra başıma bunların gelmesi tuhaf bir rastlantıdır..

8) ayrıca bazı tuzaklara çekilmek istendiğimin farkındayım.. rıdvan dilmen adlı kişi, maalesef ki sayın Cumhurbaşkanımız’ın adını kullanarak benimle kişisel kavgasında avantaj sağlama gayretindedir..

9) herkes bilir ki bu gayret boşunadır.. hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız, sayın Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı’dır.. bu tarz gereksiz işlerde kendisinin adını kullanmak devlete yapılacak en büyük hakarettir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here