Rekabetin sağlanamadığı gerekçesiyle iptal edilen İddaa ihalesi pazartesi günü netleşecek. Resmi Gazete’de daha önce yer alan ilana göre, ihaleye 11 Şubat’a kadar teklif verilebilecek. Geçici teminat bedeli ise 318.9 milyon lira olarak belirlendi.

27 Kasım’da düzenlenen ilk ihaleye, Turkcell’in bağlı ortaklığı Inteltek teklif veren tek şirket olmuş; Spor Toto Teşkilat Başkanlığı da “rekabetin sağlanamadığı” gerekçesiyle ihaleyi 10 Aralık’ta iptal etmişti.

İlana göre, isteklilerin, spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli ve müşterek bahis işlerinde, beş yıl geriye doğru asgari toplam bir yıl yurt içinde veya dışında en az 500 bayiden oluşan bayi ağını işletmiş olduğuna ve bu bayiler aracılığı ile en az 3 milyar lira tutarında yıllık hasılatın risk yönetimini gerçekleştirmiş olduğuna dair iş deneyimini belgelemesi gerekiyor.

İhaleye, iş ortaklığı şeklinde ortak girişim oluşturmak suretiyle teklif verilebilecek. Ortak girişim olarak teklif verilmesi halinde, iş deneyim belgesinin pilot ortağa ait olması zorunlu tutuldu.

İsteklilerin ayrıca, ihale konusu işi yerine getirmek için gerekli niteliklere sahip 100 personel istihdam etmesi ve sözleşme süresince ilk yıl 17 milyar lira, sonraki yıllarda bu tutarın enflasyon oranında güncellenecek tutarı kadar hasılat elde edeceğine ilişkin taahhüt belgesi vermesi de gerekiyor.

DEMİRÖREN GRUBU GİRECEK Mİ?

İnteltek dışında ikinci firma şu ana kadar başvuruda bulunmadı. Ancak 11 Şubat pazartesi günü Demirören Grubu’nun ihaleye teklif vereceği iddiası gündeme geldi.

Demirören Grubu’nun, Şansal Büyüka’nın oğlu Hazar Büyüka’ya ait olan misli.com’u satın almak için görüşme yaptığı iddiası da Demirören’in ihaleye hazırlık yaptığı şeklinde yorumlandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here