Pereira’nın kaderi derbide

Futbolcuların hocalarına inandığını sanmıyorum. Eğer pazar günü Kadıköy’de Galatasaray’ı yenemezse Vitor Pereira İstanbul’da yılbaşını göremez. Bu takımın golcüsü Van Persie değil Fernandao’dur.
EĞER pazar günü F.Bahçe, Kadıköy’de G.Saray’ı yenemezse ağustos ayında güzel Yunan adası Leros’taki lokontacı Dimitri’nin dediği gibi “Bu Vitor Pereira yılbaşını göremez İstanbul’da”. Ve direktör Terraneo’nun neyip görüp göremeyeceğini ise, şu an kestiremiyorum.
Kesinlikle Fernandao ile başlayacaksınız. Zıplamayı unutmuş, ağırlaşmış ve zor dönen ama yetenekleri inkâr edilemeyen
Van Persie’nin kaprislerine sırt döneceksiniz Bay Pereira.
Pereira, bu takımı iyi yönetemiyor. Fenerbahçe, bu gruptan çıkamıyorsa sorumlusu Portekizli hoca olacaktır. “Neden bir galibiyetin sonrasında bu cümleleri kuruyorsunuz” diye sorarsanız, çünkü Fenerbahçeli oyuncuların Pereira’ya güvenmediğini algılıyorum.
Başta Van Persie olmak üzere, Nani, Fernandao,Ba, Volkan, Gökhan ve Caner gibi Fenerbahçeli futbolcuların Vitor Pereira’ya inandıkarını sanmıyorum.
Sezona iyi başlayan ve bence Fenerbahçe’yi gole en iyi yaklaştıran Diego da Portekizliden yana sıkıntılı. Bu kadar sıkıntılı futbolcu grubunu nasıl yönetecek Pereira?

KOMUTAN ÖNEMLİ

Show, Emenike ve Webo nerede? Niye gittiler? Dün gece Van Persie, Nani ve Markovic’in gol hamleleri o eski günleri aratıyor mu? Milyon Euro’lar harcamak, takım kadrosunu dünyanın hiçbir yerinde olmadığı gibi yüzde 80 oranında değiştirmek başarının gelmesine yetmiyor. Komutan önemli, aldığınız futbolcuların içerisindeki ahenk de önemli…
Frank De Boer’in 22 yaş ortalamasına çektiği Ajax takımı önünde 90’da gol atmak, Norveç’in Molde’si önünde İstanbul’da mağlup olmak, eski günlerinden uzak Celtic önünde 1 puana razı olmak… Bunlar Fenerbahçe’yi kurtarmaz. Fenerbahçe daha büyük hedeflerin takımı.

OZAN 11’DE OLMALI

Sonuç olarak dünkü maçla ilgili söyleyebileceğim en temel nokta Fernandao’nun bu takımda Van Persie’nin önünde birinci oyuncu olduğu gerçeğidir. Ve genç Ozan Tufan’ın da bu takım için ve yarına hazırlık aşamasında kesinlikle ilk 11 olması gerçeği açıktır.

NEREDEN NEREYE OĞUZ?

NECMİ Tanyolaç’ların, Doğan Koloğlu’ların zamanında kulüp başkanları TSYD kapısından ayrılmazdı. Onlar için TSYD, hayati öneme haizdi. Ama bugün F.Bahçe Başkanı, ‘TSYD Başkanını çağırdım, buraya gelecek ve ona ne istediklerimi dikte ettireceğim’ diyebiliyor. Nereden nereye Oğuz?

AZİZ BAŞKANIN LİSTESİ

SAYIN başkan Aziz Yıldırım, 1975’te gazete yorumculuk yapmaya başladığımdan bu yana FIFA ve UEFA dışında hiçbir akreditasyona muhatap olmadım.
Fenerbahçe maçlarını izlemek istiyorum ve bunun için kulübün sahibi Aziz Yıldırım’ın akreditasyon listesinde olmak istiyorum, kabul buyurursa!

İLKER YASİN- HÜRRİYET

Önceki İçerik“Yasaklı” gazeteci Emre Bol, Aziz Yıldırım’a köşe yazısıyla cevap verdi: Babanın malı mı!
Sonraki İçerikTSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, “akreditasyon” eleştirileri üzerine yazılı açıklama yaptı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz