İnci Akü, Türk basketbolunun köklü kulüplerinden Tofaşspor’la güçlerini birleştirdi:

Artık basketler İnci Akü’den!

Basketbolda yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Tofaşspor, gücünü İnci Akü’den alıyor. Spora destek veren İnci Akü, ülkemizin EuroCup’taki temsilcisi Tofaşspor’la bir yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Dört kıtada 80 ülkede Türkiye’nin adını duyuran İnci Akü, Türk sporuna destek veriyor. İnci Akü, Türk basketbolunun köklü kulüplerinden Tofaşspor’la sponsorluk anlaşmasına imza attı. Tahincioğlu Basketbol Ligi’ne hızlı bir başlangıç yapan ve üç maçta üç galibiyet alarak puan cetvelinin ilk sırasında yer alan Tofaşspor’un sponsorları arasında İnci Akü de yer alıyor. Ülkemizi EuroCup’ta da temsil eden Tofaşspor, İnci Akü’den aldığı güçle Avrupa’da da büyük başarılar hedefliyor.

İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Tofaşspor, Türkiye’yi EuroCup’ta başarıyla temsil ediyor. Türk basketbolunun köklü kulüplerinden Tofaşspor’la güç birliği yaptığımız için çok mutlu ve heyecanlıyız. İnci Akü olarak Türk sporunun her zaman yanında olacağız” dedi.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı.2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’sıralamasında yer alan İnci Akü, uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Financetarafından hazırlanan “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde 4 yıldan bu yana ilk 100 arasındaki yerini korumaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninManisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayına temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM(BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma,yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here