İskoçya’da Premier League’in alt ligleri olan profesyonel ligler Championship, League One ve League Two’da takımlar oylama yaptı, sezonun iptaline karar verildi. Buna göre Championship’te Dundee United, League One’da Raith Rovers ve League Two’da ise Cove Rangers şampiyon ilan edildi.

Corona virüsü nedeniyle spor müsabakalarına ara verilirken özellikle Avrupa futbolunda sezonun akıbeti merak konusu olmaya devam ediyor. Kulüpler, federasyonlar ve UEFA sezonun kalanı için yaz aylarını işaret edip iptal fikrini rafa kaldırırken İskoçya’dan farklı bir karar çıktı.

İskoçya’da Championship, League One ve League Two takımları bir oylama gerçekleştirdi. 42 takımın oy kullanırken yüzde 81’le sezonun iptal edilmesine karar verildi. Buna göre Championship’te Dundee United, League One’da Raith Rovers ve League Two’da ise Cove Rangers şampiyon ilan edildi.

SPFL (İskoç Profesyonel Futbol Ligi) yönetimi kararın ardından takımlara szon sonu ödemelerinin yapılacağını ve bunun kulüpler için bir can simidi niteliği taşıdığını ifade etti.

Üç ligin de şampiyonu belirlendi ancak üst lige çıkanlar ve alt liglere düşenler henüz resmen tescil edilmedi. Bilindiği üzere İskoçya’da Premier League’in akıbeti henüz belli değil.

UEFA ise, Belçika örneği sonrası, en üst liglerde maçlar sahada tamamlanmadan tescil edilen sıralamaları kabul etmeyeceğinin ve o liglere yeni sezonda Avrupa kupalarına almayacağının mesajını vermişti.

İskoçya’da Premier League’in yapılandırılması ve takım sayısının artırılması gündeme gelirken düşenler ve çıkanlarla ilgili nihai kararın buna göre verileceği düşünülüyor. Öte yandan 23 Nisan’dan sonra verilen tescil kararları ile ilgili olarak UEFA’nın gelecek sezon için yaptırımda bulunmayacağı da konuşuluyor.

Bu sebeple 23 Nisan’da SPFL’in Premier League ile kararını 23 Nisan’dan sonra vermesi bekleniyor. (Sözcü)

Önceki İçerikDigiturk ‘verdik’ kulüpler ‘almadık’ diyor. TFF sessiz. Peki para nerede? Denizlispor Başkanı Ali Çetin, TFF’den yana açıklama yaptı: Orası bakkal dükkanı değil
Sonraki İçerikGalatasaray’da indirim operasyonu başlıyor… Falcao, Feghouli, Muslera’ya teklif edilecek rakamlar basına sızdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz