TSYD YÖNETENLER BU SORULARIN YANITINI VEREMEDİLER
İÇİM RAHAT GELECEK NESİLLER …..

TSYD’de bugüne kadar hiç de alışık olmayan üye profili çizdim. Çünki: TSYD’yi yönetenlere göre üyeler düşüncelerini açıklayamazlar, çünki üyeler sosyal haklarının değil isimlerin peşinden gitmeliydi. Çünki onları yıllardır müdürler seviyesinde yönettikleri için sadece istenilen yere oy atacaklardı. Üyelerin kesinlikle mesaj atma yada görüş bildirme hakları sadece Genel Merkezin istediği şekilde olmalıydı. Bunu da OT açık itiraf etti. Bazı üyeler alkışladı. Aklı selimler ise şaşırdı. Ben yazmaya devam edeceğim arkadaş…Kurşunun insana isabet ettiği yerde 3 suçlu vardır; silahı yapan, tetiği çeken ve izleyen. Ben izlemeyeceğim arkadaş, Doğruların peşinden gitmeye devam edeceğim..
………..

Aşağıda bir çok soru yönelttim hiç birini cevaplayamadılar: Hala cevaplarını bekliyorum: Ama veremezler! Verirlerse yanıtlarını bu sayfalarda kullanacağım…
….
1- TSYD Başkanı aracını Ankara TSYD şubesine satamaz. Dedim. TSYD Başkanı OT özür diledi ve parayı iade ederek hibe ettiğini açıkladı. TSYD Başkanı Oğuz Tongsir eski aracını derneğe satıyor, bunu duyurunca parayı almaktan vazgeçip bağışlayınca her şey düzeliyormu! dedim ses yok. Yani hibe ederek yaptığı usulsüzlüğü örtüp TSYD’yi satın mı alıyor dedim ses yok.
2- TSYD Haliç Üniversitesi ile yaptığı ptotokolu üyelerine açıklamalı dedim. Açıklamadılar. Haliç Üniversitesi şaibeli dedim dinletemedim. Benim yapmak istediğimi Devlet yaptı ve el koydu.
3- TSYD yönetiminde ve kiraya verdiği Haliç Üniversitesinde görevli Erhan Köknar’ın hemde TSYD yönetiminde olması sakıncalı dedim. Siz kiraya verdiğiniz bir malınızı kiracının emrine verirmisiniz. Dediklerim çıktı
4- TSYD logosunu için medyada yüzlerce grafiker var. Logo için açık arttırmaya çıkartılmalı dedim ve logodan Türk bayrağını çıkartamazsınız dedim. TSYD Başkanı devrim yaptım diyor ya. Bir kuruma 30 bin TL yada $ para verilmiş yada başka işler var. Bilemem. Haklı çıktım. OT özür diledi hemen Türk bayrağını koydurdu.
4- TSYD cafelerinin kimlere kiraya verildiğini sordum. Yanıt alamadım.
5- TSYD Restaurant’ının kapısı hacizden dolayı kilitli. OT devrim yaptım kongreleri Beşiktaş Belediyesinin kongre salonunda yaptık diye yalan söylüyor. Elit insanlar bugüne kadar TSYD tesislerinde kongre yapıyordu. Haklı çıktım. Ses yok.
6- TSYD tarihinde bugüne kadar Genel Sekreterlik yapanların beş kuruş almadığını belirttim. Hatta Derneği emeği geçen Turgut Koloğlugil bir gün “Uzak yerden geliyorum. Lütfen benzin parası verin” demesine rağmen O dönemin başkanı “Turgutçuğum burda yetim spor yazarının bile hakkı var. Ben yönetimin ve kongre üyelerinin oluru olmadan 5 kuruş vermem” yanıtı vermişti. Şimdi Genel Sekreter altında özel araç ve 4 bin Tl maaş. verildiğini hatırlattım. TSYD’din evimiz olduğunu hatırlatarak buradan kimsenin nemalanmaması gerektiğini söyledim.
6- TSYD,ilgisi olmadığı halde Devlet tarafından aranın Can Dündar’a sahip çıkıp ülkeyi yönetenlere sert bildiri yayınlarken 15 Temmuz’da vatan hainleri şerefsizler tarafından şehit edilen emekçi, foto muhabiri olan Yeni.Şafak muhabiri Mustafa Cambaz’a neden sahip çıkmadı yada neden bildiri yayınlamadı diye sordum.

NE OLDU.
– Bu soruların birine yanıt veremediler. Ve hemen karşı tarafı ötekileştirmeye çalıştılar hafif yazacağım. TSYD üyelerini siyasi saflara böldüler. Yok onlar oduncu biz mermerciyiz gibi sıfatlar kullanmaya. Terbiyem müsaade etmiyor ……………….. aklınıza ne geliyorsa buraya doldurun, onlar anlar. Hatta kongre salonunda ayıp dedim insanları din, ırk, mezhep ile ayırmanız bunları yapanın sülalesini dedim adam güldü. Neyse. Ben doğruları yazmaya TSYD’nin onurunu korumaya devam edeceğim. Koltuk gibi ikbalim yok.
– TSYD üyesinin dernekte yapılanlardan haberi olmaz mı. Hatta bazıları da ne olmuş arabasını satmış Türk bayrağı çıkarmış Haliç Üniversitesi ile anlaşma yapmış. Hatta Haliç Üniversitesinde birde ders vererek para kazanmış helal olsun. diyenleri sosyal medyada atıp tutmalarına çok gülüyorum. Bırakın maskenizi gerçek yüzünüzü gösterin diyorum. Hele Konya TSYD Başkanı yanımda OT’a gelerek “Benim oyum NA diyerek net konuşması ardından onunla birlikte hareket etmesinin perde arkasındaki olayları çok iyi biliyorum. Neyse Allah herkesin yolunu açık etsin. Ama Allah insanları doğruluktan ayırmasın..
– Kimse kimsenin Atatürkçülüğünü ölçemez. İnadına Atatürk, inadına cumhuriyet, inadına bağımsız demokrasi.
– Tüm bu soruların yanıtı istediğim başkan yöneticiler ve OT ‘u adeta sahiplenen üyeler yazmaya devam edeceğim. Neden mi bizlerden sonra TSYD bayrağını taşıyan gelecek nesiller bizlere neden hesap sormadınız diye hayıflanmasın diye. Gelecek nesiller demek ki TSYD’nin onuru için savaşan bir Allah’ın kulu da varmış desin.
Pardon siz doğrudan mı yana mı sosyal haklardan yana mısınız, Yoksa doğruları konuşanlara muhalifmisiniz. Bunları yazdığım için zamanınızı aldım birazdan maça gideceğim. Emek her şeyin üstündedir..

Herşeyi Öğrendim, 3 şeyi Öğrenemedim;

1-ADAM SATMAK😏
2-İNSAN AYIRMAK😡
3-YALAKALIK YAPMAK🤑
MAALESEF PİYASA USTALARLA DOLU!!!

15442213_10154302433478095_8671368961739162499_n

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here