60 Mossad ajanı İsrail maçı için Ankara’da

Mossad ajanları, İsrail Milli Kadın Basketbol Takımı’nı korumak için Ankara’ya geldi. İsrail kafilesindeki sporcuların başında 2 Mossad ajanı ile çok sayıda sivil polis dakika dakika koruma sağlayacak.

Türkiye A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Grup Elemeleri H Grubu’nda yarın 20.00’de İsrail ile oynayacağı maç öncesi Ankara’da güvenlik alarmı verildi.
İsrail Milli Kadın Basketbol Takımı kafilesi dün akşam saatlerinde 60 Mossad ajanı ile birlikte Ankara’ya geldi. Havalimanından alınan kafileyi yaklaşık 200 resmi ve sivil emniyet birimi, kalacağı otele ulaştırdı. Kafilenin kalacağı otelde, sporcuların odaları Mossad ajanları tarafından tek tek arandı ve sporcular odalarına güvenlik kontrollerinin ardından girdi. Otel içerisinde ve dışarısında yaklaşık 100 emniyet birimi ile 60 Mossad ajanı güvenlik önlemi aldı.
Müsabaka öncesi yapılan Spor Güvenlik Toplantısı’na, Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilisi, Emniyet Spor Dairesi Başkanlığı ve diğer birimlerin dışında ilk defa Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan da katılım gerçekleşti. Düzenlenen toplantıda İsrail maslahatgüzarının istekleri de dikkat çekti. İsrail maslahatgüzarı, bomba imha ekibi ve bomba imha kutusunun yanı sıra birçok istekte bulundu. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan toplantıya katılan yetkili ve diğer yetkililer ise, Türkiye’de yapılan uluslararası müsabakalarda hiçbir zaman sıkıntı olmadığını belirterek, kafileyi en üst düzeyde sorunsuz bir şekilde ağırlayıp, geri göndereceklerini dile getirdiler.

Yarın akşam oynanacak maçla ilgi alınacak güvenlik önlemleri şöyle:
-Maç öncesi spor salonu ve çevresi detaylı şekilde aranacak.
-Salon içinde ve dışında toplam 1500 polis görev yapacak, 500 polis ise hazır bekletilecek.
-350 özel güvenlik, salon içinde güvenlik sağlayacak.
-Kafilelerin otelden salona, salondan otele ve otelden havalimanına gidişlerinde her türlü güvenlik önlemi 200 kişilik bir grupla sağlanacak.
-Öte yandan İsrail kafilesindeki sporcuların başında 2 Mossad ajanı ile çok sayıda sivil polis dakika dakika koruma sağlayacak. (hürriyet)

Önceki İçerikAlex’in kitabındaki iddialara ilk tepki Kocaman’dan geldi: Kurgu roman yazmış…
Sonraki İçerikSpor yazarı Timurlenk, Galatasaray’daki süreci yazdı: Ezel dizisi gibi… Her yer ayak oyunu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz