Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, son dakikada galibiyeti kaçırdığımız Hollanda maçı sonrası yine eleştirel konuştu: “Kazansak da Türk futbolu kurtulmayacaktı, kaybetsek de Türk futbolu batmayacaktı”

A Milli Takımımız, Hollanda deplasmanında uzun bir aradan sonra futboluyla büyük beğeni toplarken, teknik patron Fatih Terim, ülkedeki futbol ortamına göndermede bulundu.

Maç sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Terim, “Sonuç size ne anlatıyor?” sorusuna “Son saniyelerde galibiyetin kaçışını anlatıyor sonuç. Ama bizim durumumuzu belirleyen sonuç değil bence. Bugün kazansak da Türk utbolu kurtulmayacaktı kaybetsek de Türk futbolu batmayacaktı. Bizim durumumuzu belirleyen faktörler çok başka, onları düzeltmeliyiz” diye yanıt verdi.

Hollanda karşısındaki taktiğin “Terim tarzı” olmadığını vurgulayan tecrübeli hoca, “Bugün Türk futbolcusunun fiziksel ve mental durumunu, Hollanda’nın durumunu iyice hesaplayarak taktik düzenleme yaptık; çok da doğru şeyler yaptık. Belki benim tarzım değildi ama bu da başka bir tarzdı. Hem ekonomik hem psikolojik olarak böyle oynamak zorundaydık.” dedi.

Burak Yılmaz ve Serdar Aziz’in sakatlanarak çıkmasından da yakınan Terim, “Yoksa başka hamlelerimiz vardı” diye konuştu.

TERİM: HOLLANDA’YI İLK KEZ DOLDUR-BOŞALT YAPARKEN GÖRDÜM

Dünya üçüncüsü ile deplasmanda karşılaştıklarını üstelik de Süper Lig’in en acımasız günlerinde bunu yaptıklarını belirten Fatih Terim, “Buraya gelirken bir hayli dayak yiyorsunuz, oyuncularınız hırpalanrıyor ama bu oyuncuların hakkı 3 puandı” dedi.

Fatih Terim, hayatında ilk kez Hollanda’yı doldur-boşalt oynarken gördüğünü de sözlerine ekledi.

Terim son olarak Hollanda’daki Türk taraftarları, Türkiye’deki milli maç ortamlarına göndermede bulunarak övdü: “Bugün seyircilerimiz hiç alışık olmadığımız şekilde bir dakika sunmadan müthiş bir destek verdiler.”

Bu arada, Letonya ve Hollanda ile oynanacak iç saha maçlarının ise Konya’da olacağı açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here