Futbolmedya Yazarı Aybars Hünalp, bisiklet sporunu yazdı:

Nice’deki boş vakitlerimizde buradaki spor yazarları ile hem Almanya’da başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası hem de sporun değişik dallarına ilişkin bilgi ve görüş alışverişinde bulunuyoruz.

O arkadaşlardan bizim memlekette yakında herkesin Tour de France tutkusunu yaşayabileceği müjdesini aldım. Bizde bisiklet yazarı denince hepsiyle de beraber çalışma fırsatı bulduğum Tuncer Benokan, Ergun Hiçyılmaz, Erhan Gürer, Eyüp Karadayı, Cemal Alkan ilk akla gelen isimler. Hepsi rahmetli olmuş ağabeylerimizi saygı ile anarken, bizde yapılacak olan organizasyonun bilgilerini Nice’in en deneyimli emekli bisiklet yazarlarından Stephan üstaddan öğrendik.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Tour de France organizasyonun sahibi Amaury Sport Organisation L’Etape by Tour de France yöneticisi Mathieu Clanchin ülkemizde yapılacak organizasyonla ilgili bilgileri vermiş. 106,8 kilometrelik uzun, 55,8 kilometrelik kısa ve 6,7 kilometrelik aile ve çocuk parkurları bisikletseverleri coşturacakmış.
Organizasyonda Mardin Valisi Tuncay Akkoyun’un desteğiyle yaptırılan bakır kupalar dağıtılacakmış. Sepetçiler Kasrı’nda yapılan toplantıda İstanbul Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan ve İstanbul’un yeni Gençlik Ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay ve 78 Event Genel R Ömer Kafkas da yarışın oluşturacağı ekonomiden, turizme ve spora olan katkısından bahsetmişler. Biz memleketimize kilometrelerce uzak Fransa’da meslektaşlarımızdan öğrendiklerimize heyecanlandık. 6 yıl süreyle İstanbul’da kalacak olan bu organizasyon belli ki bizim Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu gibi çok konuşulacak. Şimdiden emeği geçenleri kutluyoruz.

Önceki İçerik1.Ulusal Sporda Yapay Zeka Zirvesi 5 Haziran’da Başlıyor
Sonraki İçerikGalatasaray’ın 24 şampiyonluğu kitaplaştırıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz