Ali Koç’un seçim öncesi yaptığı toplantıda bir grup, Kalamış’taki komşu Galatasaray tesisinin armasını söktü. Ali Koç bu eyleme sert tepki gösterdi

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında bu dönemde yaşanan gerginlik, iki kulünün yanyana tesisleri bulunan Kalamış’ta başka bir boyuta taşındı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçim çalışmaları kapsamında kongre üyeleriyle Faruk Ilgaz Tesisleri’nde bir araya gelirken hemen bitişikteki sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisi’nde 80 kişilik şampiyonluk yemeği vardı. İki grup arasında gerginlik yaşandı, meşaleler atıldı.

Sözcü gazetesinin haberine göre Koç’u dinlemeye gelen Fenerbahçe taraftarı Galatasaray tesislerinin girişindeki sarı-kırmızılı armayı yerinden söktü. Gece bitiminde ise Başkan Ali Koç’tan örnek bir davranış geldi.

Galatasaray Kalamış Tesisleri’ne gecenin ilerleyen saatlerinde giden Koç, hasar tespiti için orada olan sarı-kırmızılı idareci Bora Bahçetepe ile de görüştü.

Ali Koç, yönetimler arasındaki gerginlik ne seviyede olursa olsun armaya saygısızlığın kabul edilemez olduğunu söyledi; “Yaşananlar için özür diliyorum. Arma, bayrak gibi değerler kulüplerin kutsalıdır; Galatasaray arması neyse bizim için Fenerbahçe arması da odur. Sizin stadınızda da bayrağımıza dokunulduğu için tepki göstermiştik. Zararınızı karşılayacağım, armayı da ben yaptıracağım” dedi.

Ali Koç olaylı gecenin erken saatlerinde konuşması sırasında Galatasaray kurucusu Ali Sami Yen’e yönelik küfürlü tezahürata da tepki koydu.

Koç, pek çok ismin hedef alındığı küfürlü tezahüratla ilgili “Hepsine katılıyorum ama Ali Sami Yen’i onun içine koymanız çok büyük saygısızlık.” diyerek taraftarları uyarmıştı.

Önceki İçerikEnes Kanter: Cemaate bugüne kadar 110 milyon dolar verdim
Sonraki İçerikFenerbahçe’de ilginç olay! Aziz Yıldırım’dan sonra Ali Koç da Mourinho ile anlaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz