İNANDIK VE BAŞARDIK!

Bir yıl aranın ardından yeniden Süper Lig’e dönen Karabükspor’da gelen başarının mutluluğu yaşanırken, Başkan Hikmet Ferudun Tankut, yaşadıkları zorluklara rağmen pes etmediklerini ve hedefe ulaştıklarını kaydetti.

 

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda eden Karabükspor, 1 yıl aranın ardından  adını yeniden Süper Lig ekipleri arasına yazdırmayı başarırken, camia  gelen başarının mutluluğunu yaşıyor.  Sezon içerisinde birçok sıkıntıyla karşılaşmalarına rağmen inançlarından vazgeçmediklerini ifade eden Kardemir Karabükspor’un kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, gazetemize, başarıya giden yolda nelerin yaşandığını tüm içtenliğiyle anlattı.

PTT 1. LİG’E PLANLI BAŞLADIK

Geçen sezon, Süper Lig’e veda eden birçok takımın aksine planlı ve programlı hareket ettiklerini kaydeden Tankut, ‘‘Sezon başı yeni bir yapılanmaya gittik ve 22 futbolcuyla yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Eğer Süper Lig’de mücadele ettiğimiz kadroyla PTT 1. Lig’de de yolumuza devam etseydik maddi anlamda büyük sıkıntılar yaşardık. Aldığımız radikal karar sonucunda yeni yapılanmaya giderek SüperLig düzeyindeki oyuncularla yollarımızı ayırdık. Sezona, PTT 1. Lig’e uygun bir kadroyla başlayarak sonu Süper Lig’e giden yola çıktık’’ ifadelerini kullandı.

 

RİSK ALMAKTAN KORKMADIK 

Sezon içerisinde birçok sıkıntıyla karşılaştıklarını ancak bunları tek tek aştıklarını da kaydeden Tankut, aldıkları radikal kararların başarıyı getirdiğini dile getirerek şöyle konuştu: ‘‘Kadro anlamında sezona hazır girsek de teknik direktör konusunda bazı sıkıntılarımız oldu. Hüseyin Kalpar hocamızla sezona başladık fakat uyum sağlayamadık. Sonrasında Elvir Balic’i takımın başına getirdik. Onunla da çeşitli sıkıntılar oldu. Lig de ikinci yarı itibariyle de Yücel İldiz hocamızla anlaştık. Bir sezon da üç hocanın değişmesi kolay bir iş değil. Sezon başından beri büyük riskler aldık fakat aldığımız riskler bizi sonuca götürdü. Artık yeniden Süper Lig’deyiz. Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz. Bir daha aşağılara inmeyi düşünmüyoruz.”

 

13235886_1105010219563972_94635286_n

‘İldiz ile yola devam’

Yeni sezona da tıpkı geçen sezona başladıkları gibi planlı bir şekilde hazırlanacaklarını kaydeden Başkan Tankut, Teknik direktör Yücel İldiz ile yola devam edeceklerinin de altını çizdi.  Tankut, ‘‘Bizim kulübümüzde plan çok önemli. İleriye dönük planlarımız var.  Yücel hocamızla da yeni sezonda da yolumuza devam edeceğiz’’ diye konuştu.

 

13231198_1105010229563971_1042939805_n (1)Taraftar bizi şaşırttı!

Karabükspor taraftarına da mesaj gönderen Başkan Tankut,

‘‘Taraftarlarımızdan sezon başında destek istedik. Fakat sezon içerisinde maçlarımızı 1800 ila 2000 futbolseverin önünde oynadık. Belki takıma inanmıyorlardı ama biz bunları da sorun etmedik ve yolumuza devam ettik. Nitekim sonuca da ulaştık. Bu başarımızın ardından stadımızın dolacağını ümit ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 

 

 

 

BÜYÜK KUTU

 

(Yücel İldiz) Teknik Direktör

 

BİZE YAKIŞAN YERDEYİZ!

Sezona Yeni Malatyaspor’da başlayan fakat daha sonra Malatya ekibiyle yollarını ayırarak ligde ilk yarının bitmesiyle birlikte Karabükspor’un başına geçen deneyimli çalıştırıcı Yücel İldiz de Süper Lig zaferini doyasıya yaşıyor. Zor şartlarda önemli bir işi ekip olarak başardıklarını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, ”Devre arasında teklifi kabul ederken, zorlu bir görevin bizi beklediğini çok iyi biliyorduk ki son derece zorlu bir 5 ayı geride bıraktık. Hakikaten son dakikasına kadar stres dolu bir yarışma oldu. Ama sonuç olarak başardık çok mutluyuz. Artık Karabükspor’a yakışan yerde olacağız. Yeni sezonda da camiamıza yakışan bir takım kuracağız’’ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here