Karikatür dünyasının usta çizeri Latif Demirci’yi kaybettik. Demirci’nin evinde düşüp rahatsızlandı ve özel bir hastaneye kaldırıldığı ancak evinde hayatını kaybettiği öğrenildi. 61 yaşındaki Latif Demirci, bir süre önce kalp ameliyatı geçirmişti.

Demirci, ‘Press Bey ve Media Hanım’, ‘Muhlis Bey’, ‘Mithat ve Mirsat’, ‘Arap Kadri’ gibi unutulmaz tiplemelere hayat vermişti.

Demirci’nin eski eşi yazar Latife Tekin, ölüm haberinin ardından paylaştığı mesajında, “Kızımın babası, sevgili arkadaşım, dostum adaşım Latif’i kaybettim, çok üzgünüm” yazdı.

Şarkıcı Nilüfer2008 yılında büyük aşk yaşadığı eski sevgilisi Latif Demirci’nin vefat haberini “Canım Latif Demirci’yi kaybettik. Çok üzgünüm” sözleriyle duyurdu.

Bir süre çalıştığı Hürriyet gazetesi ise Demirci’nin ölüm haberini, “Hayata, gündeme zekice bir mizahla baktığı tüm çizgileri bizimle” diyerek paylaştı.

Latfi Demirci 1961 yılında İstanbul’da doğdu. 1975 yılında, 14 yaşındaki iken ilk karikatürü Gırgır dergisinde yayınlandı. 1978-79 yıllarında Mikrop dergisinde sonraki on yıl boyunca da Gırgır ve Fırt dergilerinde çalıştı. Aynı zamanda Yeni Gündem dergisi ve Söz gazetesinde de çizdi. Ortaöğretimini 1979 yılında sınavla dışarıdan tamamladı. Aynı yıl Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Seramik Bölümü’nde başladığı yüksek öğrenimini yarıda bıraktı.

Nilüfer'i yıkan ölüm! Eski sevgilisi Latif Demirci'nin vefat haberini Çok üzgünüm diyerek duyurdu

Demirci, 1989 yılında Hasan Kaçan, Ergün Gündüz ve Atilla Atalat ile birlikte Hıbır dergisini kurdu. Hıbır ve onun devamı HBR Maymun dergilerinin kapanmalarından sonra Demirci, gazetelerde çalışmaya başladı. Nokta, Panorama, Gazete Pazar gibi gazete ve dergilerde çalışan Demirci, Hürriyet gazetesinin birinci sayfasında güncel-politik karikatürler çizdi ve Pazar ekine yarım sayfa hazırladı. Kelebek ekinde de “Evli ve Cepli” adlı çizgi bantı yaptı.Önceki İçerikDema Futbolé (Futbol Zamanı) Yılın En Başarılı Spor Programı seçildi
Sonraki İçerikKadınlar Futbol Ligi’nde diğer finalist Karagümrük oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz