Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı, Manisa’da oynanan Akhisar- Beşiktaş maçıyla başladı. Mirin ve Burak Yılmaz’ın forma giydiği maçta Beşiktaş 3 puanı 3 golle aldı: 1-3.

Bülent Tuncay maçı Karar için kaleme aldı:

Çılgın bir tempo vardı Manisa’da. Futbol, verilen ara sonrası yüksek tempolu bir maçla ikinci yarıya merhaba demişti. İlk dakikadan başlayan bu yüksek tempo, Mirin’li yeni savunmayı zorlayınca Akhisar gol pozisyonlarını peşpeşe bulmaya başladı ancak evsahibi ekibin beceri eksikliği Beşiktaş’ın en büyük yardımcısıydı. Beşiktaş fiziksel olarak bu tempoya karşılık verebildi ama Quaresma- Ljajic- Lens- Burak Yılmaz’dan oluşan forvet hattı pozisyon üretme konusunda gününde değildi. Her biri tek başına maç kurtaracak olan bu dörtlüden ön plana çıkan biri olmadı.

Tam bu anlarda imdat kolunu çeken, genç Dorukhan oldu. İlk yarının ortalarında, uzaktan vurduğu akıl dolu şut, Fatih gibi deneyimli bir kaleciyi bile çaresiz bırakacak türdendi. Aynı Dorukhan’ın ilk yarının sonunda Burak’ı kaleciyle karşı karşıya bırakan pası da onun kumaşının kalitesini ortaya koyuyordu.
İkinci yarının hemen başında, Quaresma’nın faul atışında Gökhan’ın aşırtma kafa vuruşu, üretkenlikten uzak olan forveti rahatlattı.
Akhisar iki farklı skora rağmen teslim bayrağını çekmedi ve ligin ikinci yarısının zorlu geçeceğinin işaretini vermiş oldu. Larin’in attığı ve Beşiktaş’ı rahatlatan 3. gole kadar takımı sahada tutan, kaleci Karius’un kurtarışlarıydı.
Beşiktaş dün kazandı ama oyununu rakibe kabul ettirme konusunda başarılı sayılmazdı. Mirin ve Burak’ın adaptasyonu için biraz daha zamana ihtiyaçları olduğu ortadaydı. Ama sonuçta 3 puanı alarak zirve yarışında olacağını kanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here