B36’yı 2-0 ve 6-0’lık skorlarla eleyen Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’deki yeni rakibi LASK Linz’i Vodafone Park’ta 1-0 yenerek turu Avusturya’daki rövanşa bıraktı. Bülent Tuncay maçı Karar gazetesine yorumladı:
Kartal hız kesti

Beşiktaş, alternatif kadrosuyla B36’yı güle oynaya yenmişti. Dün ağır toplar sahadaydı bu kez. Ama yıldızların gelişi Beşiktaş’ın futbolunu ağırlaştırdı.

Şenol Güneş dün Pepe’yi savunmaya, Oğuzhan’ı orta alana yerleştirdi. Quaresma ve Negredo’yı da son bölümde sahaya sürdü. Ancak assolistleri geri dönen kadro -belki de rakibin zayıflığı nedeniyle- bir türlü maça giremedi. Rakibi hataya zorlamayan düşük tempo da LASK Linz’in işine yaradı. 1-0’lık riskli skoru artırmak için vites yükseltmedi Başiktaş. Bunda, Avusturya ekibinin sert futbolu, faulleri de etkendi. Hakemin bu sertliğe prim tanıması ise, henüz sezon başında sakatlık yaşamak istemeyen Beşiktaşlı futbolcuları durdurdu.
Beşiktaş açısından dünkü maçtan çıkarılacak ders savunma ile ilgiliydi. Avusturya ekibi, savunma ile orta alan arasındaki boşluğu iyi değerlendirdi, bir deplasman takımına göre Vodafone Park’ta ulaşılacak en yüksek pozisyon üretimlerinden birini gerçekleştirdi.
Beşiktaş’ı rövanş için sıkıntıya sokabilecek golün yenmemesi rakip forvetin beceriksizliği ile ifade edilebilirdi. Ama her turda daha iyi bir takım gelecek ve şans her zaman Beşiktaş’a gülmeyecektir. Özellikle Atiba’sız maçlar sıkıntı çıkaracaktır çünkü dün de görüldü ki, Atiba buraya görülmez bir duvar örüyormuş…
Dün için söylenebilecek olan; Gökhan ve Caner’in B36 maçına göre veriminin düşmesi, Lens’in maça yeterince ağırlığını koyamaması ve Larin’in topla fazla buluşamaması idi. Bir de takımın yeterince maça konsantre olamaması. Ancak bu skor korkutucu olmaktan uzak gibi. Yetenekleri sınırlı bu takım karşısında Beşiktaş rövanşı da kazanır…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here