Kiteboard sporunun şampiyonları

Eylül‘de Akyaka‘da

Race Marketing & Management, dünyadakiteboard sporunun

en büyük organizasyonu olan DünyaKiteboarding Şampiyonasını

5–9 Eylül 2018 tarihleri arasında ikinci kezAkyaka‘da düzenleyecek. Kültür ve TurizmBakanlığı tarafından yürütülen Turkey Home kampanyası dahilinde gerçekleşecekşampiyonada dünyada

kiteboard sporunun en güçlü isimleriyarışacak.

 

Dünya çapında büyük spor organizasyonlarına imza atanRace Marketing & Management, 2017 yılında ilkinidüzenlediği Dünya Kiteboarding Şampiyonasınınikincisini bu yıl Türkiye Yelken Federasyonuhimayesinde 5–9 Eylül tarihleri arasında yine GökovaAkyaka‘da gerçekleştirecek. Şampiyonaya dünyanın 15ülkesinden kiteboard sporunun en güçlü isimlerinin de aralarında bulunduğu 36 sporcu katılarak nefes kesengösterilerini sergileyecek.

Şampiyonada biri erkek, biri kadın sporcu olmak üzereiki Türk sporcu da yer alacak. Bu sporcular Türkiyekiteboarding şampiyonasında seçilerek dünyaşampiyonasına katılma hakkını kazanacak.

Akyaka dünyada kiteboard ile anılıyor

Akyaka‘nın önümüzdeki 4 yıl boyunca DünyaKitebording Şampiyonası‘na ev sahipliği yapacağınıvurgulayan Race Marketing & ManagementKurucusu Selim Kemahlı, Akyaka‘nın dünyada artıkkiteboard ile anıldığının da altını çizdi. Kemahlı, dünyasosyal medyasında milyonlarca iletişim ve gönderietkileşimine yol açan Dünya KiteboardingŞampiyonasını’nı 4 yıl boyunca geliştirereksürdüreceklerini ve Akyaka’yı bütün dünyayatanıtacaklarını belirtti.  

Kiteboard sporunun bu en büyük organizasyonunaKültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Valiliği, MuğlaBüyükşehir Belediye Başkanlığı, Muğla Gençlik veSpor İl Müdürlüğü ve Türkiye Yelken Federasyonugüçlü destek sağlıyor.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here