Galatasaray’ın eski yöneticisi Sedat Doğan, Süper Lig’de kalan maçlara ait kombine bilet haklarının sarı kırmızılı kulübe bağışlanması için kampanya başlattı. Sarı kırmızılı ekibin bu kampanya ile kasasına 50 milyon TL koyması bekleniyor.

Ligin geriye kalan kısmının seyircisiz oynanacak olma ihtimali kulüpler için yeni bir sorunu ortaya çıkardı. Kombine kart ve loca sahiplerinin ücretlerinin Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de iadesi söz konusu olacak. Bu konuda Galatasaray’ın eski yöneticisi ve camianın önemli isimlerinden Sedat Doğan’ın şahsi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım büyük ilgi topladı.

Doğan paylaşımında kombine ve loca sahibi Galatasaraylılara çağrıda bulunarak, krizi fırsata çevirme daveti yaptı. Aynı zamanda hukukçu olan Sedat Doğan çağrısında sadece kombine ve loca haklarının devrine değinmezken özellikle Galatasaray’a fayda sağlayacak çok farklı bir alternatif planı da gündeme getirdi.

“GÜN SİYASET VE MUHALEFET GÜNÜ DEĞİL”

Sedat Doğan yaptığı paylaşımın amacı ile ilgili olarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hiçbir Galatasaray taraftarının normal şartlarda son 4 maçta doğmuş olan alacak hakkını kulübünden normal şartlarda geri talep edeceğini düşünmüyorum. Dolayısıyla bu para havada duran bir para. Biz Galatasaray’a ekstra bir fayda yaratmayı amaçlıyoruz. Pandemi ortamında ekomik bir tsunami üzerimize gelirken, kulüplerimizin bilançolarının düzeltilmesi hayati bir önem taşıyor. Eğer biz kombine sahipleri olarak alacak haklarımızı, şartlı bağış şeklinde Galatasaray Spor Kulübü’ne temlik edip bağışlarsak çok farklı bir faydayı ortaya çıkarmış olacağız.”

“NE KULÜBÜMÜZ, NE TARAFTARIMIZ ELİNİ CEBİNE ATAMADAN…”

“Bu bağış Galatasaray Spor Kulübü Derneği’nin, Galatasaray Sportif A.Ş. şirketine olan borcunun ödenmesinde kullanılacak. Böylelikle Sportif A.Ş. şirketinin cebinden bir para çıkmayacak ama kulübümüz zenginlenmiş olacak. Bilançosunu el birliği düzeltmiş olacağız. Burada ne kulübümüz ne de taraftarımız elini bir daha cebine atmadan kurumlarımıza ciddi bir katkıda bulunmuş olacak. Galatasaray Spor Kulübü Derneği, Galatasaray markası dahil bütün taşınır ve taşınmaz bütün mal varlıklarının sahibidir. Bu sebeple Galatasaray Spor Kulübü Derneği ne kadar borçsuz olursa ve sağlam bilançolara sahip olursa Galatasaray bütününün yaşamını devam ettirmesi o kadar garanti altında olur. Bugünkü koşullarda borçların tek bir kaynaktan ve tek bir seferde ödenebilmesi mümkün görünmüyor. Bu sebeple akılcı ve değişik kaynaklar yaratıp borcu tasfiye etmemiz lazım. Yapılan öneri bu akılcı tavsiyelerden sadece bir tanesidir. Galatasaray’ı yönetenlere bu şekilde destek vermek, her Galatasaraylının görevi ve sorumluluğudur. Gün siyaset ve muhalefet günü değil kurumlarımıza destek olma günüdür. ”

 

Önceki İçerikErsin Düzen’le dobra dobra… -“Kendini üç kelime ile tanımlar mısın?” -“Çok disiplinli, çok çalışkan ve haddinden fazla dürüst”
Sonraki İçerikKulüpleri yaşat ki futbol yaşasın! Yılmaz Vural liglerin tamamlanması gerektiğini savundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz