Spor basınının duayen ismi Korkut Göze’nin vefatı büyük üzüntü yarattı. Spor yazarları sosyal medya hesaplarından Göze ile ilgili paylaşımlar yaptı:

Oğuz Tongsir:

Hürriyet’te uzun yıllar birlikte çalıştığımız arkadaşım KORKUT GÖZE’ nin vefat ettiği haberini aldım. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Spor yazarlarının başı sağolsun

—————————————————————

Fehmi Özgüler:

Mekanin Cennet olsun Korkut Agabey..

—————————————————————-

Salih Sezer:

Offf.. İçim cız etti.. Çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir dostumu kaybettim. Korkut abi adamın ta kendisiydi. Ayrıca iyi kalemdi. Türkçeyi onun kadar iyi kullanan çok az insan tanıdım. Ayrıca bir başlık ustasıydı. Hürriyet ve Foto spor’da birlikte çalıştığımız dönemde kendisinden öğrendiğim çok şey oldu. Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Spor basınının da başı sağolsun.

—————————————————————

Faik Gürses:

Ocak ayında azrail kol geziyor. Bu kezde Korkut Göze’yi kaybettik.

—————————————————-

Bülent Boğ:

Spor basını bir efsanesini daha, ben ve bazı arkadaşlarım bir ustasını, üzerinde büyük emeği olan bir beyfendiyi kaybetti.

—————————————————-

İsmail Er:

Doğuştan saraylıydı. Beşiktaş Akaretler’deki konakta büyümüş. Onursal Başkanımız rahmetli Süleyman Seba ile aynı semtin çocuklarıydılar.
Yusuf Tunaoğlu, Sergen Yalçın’ı benim kadar çok severdi. Sergen Yalçın Beşiktaş’tan ayrılırken “Şımarık çocuğum” yazısı okullarda ders niteliğindeydi.
Beşiktaş sevgisi bambaşkaydı. İstanbul beyefendisiydi..
Yıllarca Beşiktaş maçlarına yaptığımız seyahatlerden hem ders alıyor hemde keyifleniyorduk. Rahmetli Vedat Okyar ile ayrılmaz üçlüydük. Öyle anılar var ki, yazmak için sayfalar yetmez. İlerde bunları kaleme alacağım.
Yazdığı her yazı roman olacak nitelikteydi.
Sadece Beşiktaş değil tüm futbolseverlerin saygı duyduğu, sevdiği, örnek aldığı güzel insan mekanın cennet olsun.
Beşiktaş onun yaşam biçimiydi.
Güle güle Koca Kartal
Dualarımız seninle..🦅

————————————————————-

Sadi Kemal Yaşar: 

Hürriyet Gazetesi spor servisinde Fenerbahçe’yi takip ettiğim dönemde köşe yazısı fırsatı yakalamıştım.
Sevgili Korkut abi ertesi sabah yanıma geldi ve şu ifadeleri kullandı:
“Bak evlat, yazı yazmak için yazı yazma, yazıyı okutmak için yaz…”
Bu sözler meslek hayatımda çok önemliydi.
7’de 70’e herkesin saygı duyduğu, sevdiği, örnek aldığı bir İstanbul beyefendisi olarak tanıdığım Korkut Göze’yi ne yazık ki kaybettik. 
Çok kıymetli bir Beşiktaş taraftarıydı.
İçim acıyor…
Nur içinde yat Korkut abim.
Mekanın cennet olsun…
Güle güle Koca Kartal 🦅

——————————————————–

Alper Mert:

Çok üzüldüm. Değerli meslek büyüğüm, ustam, yazdığım her kelimede hakkı olan, gazeteci kimliğinin temsilinin nasıl yapılması gerektiğini İstanbul beyefendisi duruşuyla bize öğreten çok değerli Korkut Göze ağabeyimizin vefatını öğrendim. Güzel insanlar bir bir gidiyorlar. Allah sanki gazeteciliği pazarlamacılığa çevirenleri görüp daha fazla üzülmesinler diye bu güzel insanları yanına alıyor. Ne diyelim Başımız sağolsun. Rabbim Korkut abimizin mekanını cennet eylesin. Hakkı bizlere helal olsun diye onun öğrettiği gibi kalemimizi ne olursa olsun satmayacağız.

——————————————————–

Zeki Hızdil:

Hürriyet’te uzun yıllar birlikte çalıştığımız dostumuz, abimiz, arkadaşımız Beşiktaş’ın efsane yazarı, yorumcusu KORKUT GÖZE’ nin vefat ettiği haberini büyük bir acı, üzüntü duyarak öğrendim.. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin. Spor yazarları camiası, sevenleri olarak başımız sağolsun..

———————————————————–

Remzi Yılmaz:

Türk basını bir beyefendi üyesini daha kaybetti… Hepimizin başı sağolsun…

———————————————————

Ali Aydın:

Vedat okyar’ın kadim dostu.Beşiktaş’in duayen spor yazarı KORKUT GÖZE’yi kaybetmisiz. Allah rahmet eylesin. Güle gule korkut ağabey.Güzel adam Vedat Okyar’a İlker Ateş,Cenk Koray,Kazım kanat Ağabeylere çok selam söyle.Mekanın cennet olsun…

————————————————————-

Atakan Kurt:

Mekanın Cennet olsun inşallah Korkut abi. Çok iyi bir adamdın. Allah sana kabirin de ahiretin de hayırlısını ve güzelini nasip etsin inşallah.

————————————————

Hayri Hiçler:

KORKUT GÖZE..Fazla yok söze. ADAMIN HASIYDI VE KRALIYDI.Aynı işyerinde hiç çalışmadım.Ancak tüm seyahatlerimde masamın vaz geçilmez adamıydı.ALLAH RAHMET eylesin. Yeter artık be 2018..Bütün güzel insanlardan ne alıp verebileceğin var.?

 

 

 

Önceki İçerikSpor basınının acı günü… Korkut Göze’yi kaybettik…
Sonraki İçerikAll-Star’da Ayşe Begüm’den muhteşem şov

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz