Kulüpler Birliği Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar organizasyonu, bu yıl da tüm spor ailesini bir araya getirdi.

 

Kulüpler Birliği Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar organizasyonu, bu yıl da tüm spor ailesini bir araya getirdi. Türk spor ailesini bir araya getiren Kulüpler Birliği Vakfı İftar Yemeği’ne Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanı sıra Spor Toto Süper Lig Kulüplerinin Başkan ve Yönetim Kurulları, Spor Toto 1. Lig kulüp başkanları ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) temsilcilerinin de katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Geride bırakılan sezon için tüm takımları mücadeleleri için tebrik eden ve spor camiasının bir araya gelmesini sağlayan iftar organizasyonu nedeniyle Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman’a teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gelecek sezon için de şimdiden tüm takımlara başarı dileklerini iletti.

 

İftar organizasyonunda konuşan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Fikret Orman “Futbol bir heyecan ve tutkudur. 2018-2019 sezonunda bunu yine fazlasıyla hissettik ve her takım yine son dakikaya kadar terinin son damlasına kadar galibiyet için mücadele etti. Bu sezon VAR’la birlikte en çok maalesef hakemleri konuştuk. En büyük temennim yeni sezonda hakem kararlarını en az konuşacak zemini oluşturarak güven duygusunu her camia için tekrar tesis etmektir. Futbol için en önemli unsurların başında adil yönetim gelir. Ligin güvenilirliği adil yönetim ile sağlanır. Ligin marka değeri yine bununla yukarı çıkar.

Her yıl milyonlarca taraftar statlarımıza geliyor. Artık yurtdışından gelen turistler de müzelerden sonra burada bir maç aktivitesini mutlaka programlarına koyuyorlar. Ligimiz artık birçok ülkede yayınlanıyor. İngiltere Premiere Ligi’nde son hafta şampiyonluk maçı Türkiye saati ile saat 15:00’te oynandı. Markalaşma ve pazarlamanın kalbi İngiltere’de yaşayanlar maçı neden öğlen güneşin alnında o saatte izledi. Sebebi çok basit; Asya pazarında milyarlarca insan bu maçları takip edebilsin diye. İşte biz de madem o kadar büyük dünyaca önemli yıldızları ülkemize transfer ediyoruz, bu yıldızların dünya sahnesine çıkabilmesi adına tüm programlamayı buna göre yapmamız lazım. Türk futbolunu artık Edirne’den, Ardahan’dan, sınırlarımızdan dışarı çıkarmak istiyorsak hepimize büyük görevler ve ödevler düşüyor.”

Kulüplerimiz bu futbol ekonomisin içinde gelir-gider dengesini çok iyi kurmak durumunda. Yıllarca UEFA’nın belirlediği mali disiplin kuralları içinde hareket eden bir Başkan olarak şunu söyleyebilirim ki, Financial Fair Play, başkalarının bizim üzerimizde kurduğu bir zorunluluktan öte önce kendi futbol geleceğimiz için uygulamamız gereken temel kurallar olmalıdır. KBV olarak bankalarla yaptığımız görüşmelerin ardından oluşturulacak yeni yapılanma çok büyük önem arz etmektedir. Bu yapılanmanın en kısa zamanda hayata geçeceğini düşünüyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here