Karadeniz Gazetesi, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen buluşmanın sır perdesini aralıyor

KULÜPLER BİRLİĞİ
BU 7 HAKEMİN
KELLESİNİ İSTEDİ

Hakemlik müesseseni baştan aşağı dizayn etmek isteyen Kulüpler Birliği Vakfı, TFF’ye bir rapor hazırladı ve yapılması gerekenleri bildirdi. Birliğin, bu raporda 7 hakemin Süper Lig’de bir daha maç yönetmesini istemediği ifade edildi. Gelen bilgilere göre bu hakemler, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Özgür yankaya, Alper Ulusoy, Ali Palabıyık ve Ümit Öztürk.

İŞTE KULÜPLER BİRLİĞİ’NİN KELLESİNİ İSTEDİĞİ O 7 HAKEM
BAŞKANLIĞINI Ahmet Ağaoğlu’nun yaptığı Kulüpler Birliği Vakfı, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetimi ile yaptığı son toplantıda hakemlerle ilgili bir rapor hazırlamış ve bunu teslim yetkililere etmişti. Bize gelen bilgilere göre, raporda 7 hakemin ligden el çektirilmesi istendi. Birlik, bu konuda geri adım atılmayacağını da TFF Başkanı Nihat Özdemir’e bildirdi. Birliğin istemediği hakemlerin başında UEFA’nın ‘elit hakem’ kategorisinde yer alan Cüneyt Çakır yer alıyor. Kulüpler Birliği’nin tüm başkanların onayı alındıktan sonra belirlediği istemeyen hakemler listesinde Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Özgür Yankaya, Alper Ulusoy, Ali Palabıyık ve Ümit Öztürk bulunuyor. Mustafa Öğretmenoğlu’nun da bir çok kulüp tarafından üzerinin çizildiği ancak genel oylamada işi kurtardığı gelen bilgiler arasında.
BU KANDIRMACAN İLERİ GİTMEZ
MHK’NİN YAPISI TAMAMEN DEĞİŞMELİ
Haber kaynağımız olan camianın çok önemli ismi, yaşananlarla ilgili bize şu bilgiye verdi:
Aslında bu bir kandırmaca. Diyelim ki 7 hakemi işten el çektirdiniz peki yapı değişmedikten sonra bu işe yarar mı? Yaramayacak elbet. Bana soracak olursanız hakemlik camiasının sil baştan düzeltilmesi gerekiyor. Bu yapı zaten çeşitli şekilde devamlı görevde olanlardan oluşuyor. Ahmet gidiyor, Mehmet geliyor. Mehmet gidiyor, Ali geliyor ama sözde bu işi yönetenler hep aynı. Demek ki sistem baştan bozuk. Yep yeni bir yapılanma ile modernize edilmiş bir hakemlik müessesesi Türk futbolunu kurtarır. Aksi durumda yapılan her şey beyhude olur” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here