İspanya’da La Liga, naklen maç yayıncılığında farklı bir yenilik başlatmaya hazırlanıyor. La Liga’nın Türkiye yayın haklarına sahip olan D-Smart’ın spor koordinatörü Aybars Hünalp, maç yayıncılığındaki yeni gelişmeyi yorumlafı:

La Liga her stada drone kamera koyacak

Futbol TV yayıncılığı her geçen gün  gelişiyor. Bu alanda en son uygulanacak teknoloji drone kameranın her La Liga maçında kullanılacak olması.

Beinsports’un adının Lig Tv olduğu yıllarda Galatasaray’ın Fenerbahçe ile oynayacağı bir maçta drone kamera kullanmak istemiştik. O zamanki Galatasaray’ın stad müdürü seyircilerin üzerine düşebilir  endişesi ile izin vermemişti. La Liga bence televizyon yayıncılığı anlamında İngiltere Premier Liginden daha girişimci. Şu anda  dünyanın değişik yerlerine verdikleri Tv sinyalinde Liga’nın saha kenarı reklamlarında her ülkeye farklı reklam gösterebiliyorlar. Arap ülkelerinde verdikleri yayında içki reklamı olmazken kimi ülkelere de yasadışı bahis sitelerinin reklamlarını gösteriyorlar.

İspana’nın iki kez drone şampiyonu olan İvan Merino’nun başında olduğu ekip önümüzdeki yıldan itibaren La Liga’nın her maçında korner bayrakları, soyunma odaları, sahaya çıkış tüneli de dahil değişik noktalardan farklı görüntüler ekrana getirecek.

Önceki İçerikSergen Yalçın suskunluğunu bozdu: Fatih Terim’in bile kredisinin olmadığı bir futbol ikliminde…
Sonraki İçerikTSYD’nin çağrısı ses getirdi. TFF’den ‘Ahmet Çalık Sezonu’ kararı çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz