Ermeni cemaatinin önemli dergisi Luys’ta bu sayıda da spor adamlarına geniş yer ayrıldı. Derginin yazarlarından Zadik Gökoğlu, Süleyman Seba için Kınalıada’da gerçekleştirilen anma organizasyonunu yazdı:

KINALIADA’DA SÜLEYMAN SEBA GÜNÜ

Türk sporunun efsane ismi, Beşiktaş’ın unutulmaz başkanı Süleyman Seba, vefatının 5’nci yılına girilirken Kınalıada’da düzenlenen bir organizasyonla anıldı.

Anmada Seba’nın onursal başkanlığını yaptığı iki kulüp Beşiktaş ve Taksim Spor Kulübü’nün unutulmaz futbolcuları Hrant Barsamyan Sahası’nda bir dostluk maçı yaptı. Karşılaşmada Süleyman Oktay, Mehmet Ekşi, Ulvi Güveneroğlu, Recep Çetin, Hayri Ülgen, Ömer Gülen, Zafer Öğer ve daha bir çok veteran futbolcu forma giydi.

Kınalıada sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği karşılaşma öncesi organizasyonun düzenlenmesinde öncülük yapan Faruk Çakır ve spor yazarı Aram Kuran’ın yanı sıra Taksim Spor Kulübü Başkanı Garo Hamamcıoğlu da birer konuşma yaptı.

Konuşmalarda Süleyman Seba’nın birleştirici özelliğine vurgu yapılırken, bu tür anmalarla genç nesillere örnek gösterilmesinin ve unutulmamasının hedeflendiği belirtildi.

Organizasyona katılanlar daha sonra Kınalıada’da bir restaurantta “Dostlar sofrasında” buluştular ve Süleyman Seba’nın çok sevdiği “Eski dostlar” şarkısına eşlik ettiler.

Süleyman Seba, 13 Ağustos 2014’te vefat etmişti.

Önceki İçerikMackolik ve Nesine’den dev iş birliği
Sonraki İçerikAlişirin Gültekin, efsane foto muhabiri İlyas Namoğlu’nu yazdı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz