Fenerbahçe’nin Atromitos’u 3-0 yenerek uefa avrupa liginde gruplara kaldı. Bu Önemli maç öncesi Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadı çevresinde istenmeyen bir olay yaşandı.               
Habertürk Televizyonu Fenerbahçe muhabiri Barış Şehirlioğlu çalıştığı kanala yayın yapmak için hazırlanmaya başladı. Kaldırım Üzerindeki yayın yapılacak alana gelen bazı taraftarlar muhabir Barış’ın arkasında toplandı. Taraftarların içinden özellikle bir kişi Barış’ı daha yayın başlamadan sözleriyle rahatsız etmeye başladı. Alkollü olduğu görülen taraftar Barış’ın önce ricasına daha sonra uyarılarına aldırış etmedi. Gerilimin tırmanmaya Başlaması üzerine kanal tarafından yayın iptal edildi. Yayının iptal olduğunu öğrenen taraftar Barış’a sözlü tacizlerini küfürlere ve tehditlere dönüştürdü. Olayın büyümemesi için sakinliğini koruyan Barış ile taraftar bir ara kafa kafaya geldi. Olası bir şiddet durumu son anda olay yerinde bulunan taraftarlar Tarafından önlendi. Sağa sola saldıran taraftarı duyarlı taraftarlar olay yerinden uzaklaştırırken ağır küfür ve tehdit ettiği net olarak duyuldu. 
Yine aynı yerde başka taraftar Habertürk televizyonu Fenerbahçe muhabiri Barış Şehirlioğlu’na yayının iptal edilmesinden dolayı sözlü tepki gösterdi. Barış olayı açıklamaya kalksada taraftar küfürler savurdu. 
Barış’ın taraftara cevap vermemesi sonrası taraftar olay yerini terk etti.     
Olayı Yaşayan Barış Şehirlioğlu şunları söyledi: “Fenerbahçe stadı ve Çevresinde yaşanan bu olay ne ilk ne de son olacak. Mesleklerini yapmak, izleyicilere bilgi vermek için uğraşan muhabir ve kameramanlar zor şartlarda görevlerini yapmak için çabalıyorlar. Fenerbahçe stadı Çevresinde basın mensupları için gerekli önlem alınmadığı takdirde yarın büyük olaylar yaşanma riski çok fazla…”

Bu da Barış Şehirlioğlu’nun Facebook’tan yazdığı mesaj:
“Bize yapılanları bütün Fenerbahçe taraftarına yüklemem söz konusu değil. Bazı kendini bilmezler bize saldırmaya hatta kafa atmaya kadar gittiler. Biz mesleğimizi yapıyoruz ve ekmeğimizin peşindeyiz. Bunu artık  idrak edin . İçkiyi nerenizle içiyorsunuz bilmiyorum. Futbol güzel bir oyundur bunu abartmaya çirkinleştirmeye gerek yok. Siz bize saldırsanız da tehdit de etseniz bir her daim işimizin başında olacağız…“
Saygılar…

Önceki İçerikŞampiyonlar Ligi gibi kura!..
Sonraki İçerikArda Turan Acıbadem Sports’ta tedavi oluyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz