MACARİSTAN’DA TÜRKİYE RÜZGARI

CIFP’nin düzenlediği Fair Play Ödül Törenine Türkiye Damga vurdu. Türkiye’nin 3 isimle kürsüye çıktığı törende, 2 ödül de kazananların adresine gönderildi. Macar Arama Kurtarma Ekibi Şefi Pavelcze Laszlo’ya TMOK Fair Play Komisyonu’nun teşekkür plaketi, ayakta alkışlandı.

BUDAPEŞTE (TSA)- Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de düzenlenen Dünya Fair Play Ödüllerine Türkiye damga vurdu. 2021 ve 2022 Ödüllerinin takdim edildiği törende Türkiye 3 isimle kürsüye çıkarken, törene katılamayan iki ismin ödülü de adreslerine gönderildi. TMOK Fair Play Komitesi Başkanı Erdoğan Arıpınar ise Avrupa Fair Play Komitesi başkan yardımcılığı görevine getirildi.

KÜRSÜDE ÜÇ TÜRK

2021 Yılında, Türk Spor Ajansı’nın Youtube kanalında yayınlanan Fair Play Sohbetleri programıyla Tanıtım Dalında Şeref Diploması ile ödüllendirilen Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz, ödülünü alkışlar arasında Macar yetkililerin elinden alırken, Programın moderatörü Armağan Berkay Yılmaz’ın ödülü ise adresine gönderildi. 2021 yılında yine Şeref Diploması ödülü kazanan Bostanlıspor kulübünün ödülü de, adresine gönderilen bir başka ödüldü.

2022 ÖDÜLLERİNDE 2 TÜRK PROFESÖR

Türkiye Fair Play Komisyonu 2. Başkanı Prof. Dr. Bilge Donuk ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gülfem Sezen Balçıkanlı, Fair Play Eğitimi konusundaki çalışmaları ve bu konuda yayınladıkları kitaplar nedeniyle, 2022 yılında Tanıtım Dalında verilen Willi Daume Ödüllerinde Şeref Diploması ile ödüllendirilmişlerdi. Prof. Dr. Bilge Donuk ve Prof. Dr. Gülfem Sezen Balçıkanlı, ödüllerini Macar devlet protokolü ve Spor Bakanlığı yetkililerinin elinden aldılar.

6 ŞUBAT DEPREMİNİN KAHRAMANINA TEŞEKKÜR

Türkiye onu 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen yıkıcı deprem felaketinin üzüntüsünü yaşarken tanıdı. Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılan Macaristan Kurtarma ekibinin Şefi Pavelcze Laslo, ülkesinin televizyonuna çalışmalar hakkında bilgi verirken, ağlamaktan konuşamamış, bu olay Türkiye televizyonlarında da haber olunca, Türk halkı ona hayran kalmıştı.

Türkiye Fair Play Komisyonu, Merkezi Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de olan Dünya Fair Play Komitesi ile temasa geçerek, Pavelcze Laslo’yu Dünya Fair Play Ödülleri Galasına davet etti. TMOK Fair Play Komisyonu’nun Teşekkür Plaketi ve veriliş nedeni salonda anons edildiğinde, tüm salon kendisini ve komisyonu ayakta alkışladı.

Törende Pavelcze’yi Macaristan yardım kuruluşu HBAid’in Başkanı Dr. Bela Szilagyi yalnız bırakmazken, Türkiye’nin Macaristan Büyükelçi Yardımcısı Özkan Duman da Türk heyetinin yanında yer aldı.

Önceki İçerikMichael Skibbe: Galatasaray bu sezon da şampiyon olacak
Sonraki İçerikAlman makinası insana karşı… Bülent Tuncay’dan Galatasaray- Bayern Münih yorumu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz