Hürriyet gazetesi, Fenerbahçe’nin bir döneme damgasını vuran transferini masaya yatırdı:

Ligde 2017 yılının devre arasında Trabzon, F.Bahçe ve Beşiktaş arasında transfer savaşı yaşatan ünlü yıldız Mehmet Ekici, bugün kelimenin tam anlamıyla bir trajedi yaşıyor. B.Münih’ten W.Bremen’e 6,5 milyon Euro’ya transfer olan, Türkiye’de transfer edebilmek için üç kulübü adeta birbirine sokan Mehmet Ekici’nin bugünkü piyasa değerinin 450 bin Euro’ya kadar düşmüş durumda. Tedavisi için Almanya’ya giden ve bir daha geri dönmeyeceği iddia edilen Ekici, F.Bahçe kariyeri boyunca adeta bir dram yaşadı.

Transferi olay olmuştu

2016-17 sezonunun devre arasında transferi için Beşiktaş’la Trabzonspor’un anlaşmasına rağmen, ‘Fenerbahçe’ye söz verdim’ diyerek transferi kabul etmeyen, sırf bu yüzden kadro dışı kalıp 6 ay futboldan uzak kalan Ekici 2017-18 sezonu Topuk Yaylası kampında coşkuyla karşılanmış, basın toplantısında Fenerbahçe’de oynamak için büyük heyecan duyduğunu ifade etmişti. Ancak Ekici, büyük hayallerle giydiği sarı lacivertli formayla ilk sınavında, Juventus Bükreş ile oynanan hazırlık maçında sakatlanmış, daha sonra da sakatlık belası yıldız futbolcunun yakasını hiç bırakmamıştı.

Aşırı hırsın kurbanı oldu

Taraftara karşı kendini borçlu hissettiğini her fırsatta söyleyen Ekici, aşırı hırsı yüzünden tam olarak iyileşmeden sahaya çıkıp defalarca kritik sakatlıklar yaşadı. Fenerbahçe’nin TFF’ye verdiği takım listesine adını koymadığı Ekici, buna rağmen Samandıra’da bütün antrenmanlara çıkmış, yeniden göze girip takıma dönmüştü. Ancak Y.Malatya maçında bu kez sağ bacak üs adalesinde yırtık oluşunca tedavi için Almanya’ya gitmek zorunda kaldı. Sakatlık öncesi F.Bahçe’de kalmak için indirim önerisini kabul eden Ekici için karar teknik heyet ve sağlık ekibinin raporuna göre verilecek.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here