A Spor’dan yayınlanan 24 Erzincanspor- Galatasaray maçında karşılaşmayı anlatan spikerin takımları karıştırması medya sitelerine haber oldu. medyatava.com haberi ‘günün eğlenceli haberi’ diye vermeyi tercih etti.

2016-12-15_163802

MEDYARADAR ‘MELİH ŞENDİL’ DEDİ

Bir başka medya haber sitesi medyaradar.com ise ‘spikerin hatası sosyal medyayı salladı’ başlığını tercih ederken bu spikerin Melih Şendil olduğunu iddia etti.

 

2016-12-15_163743

Oysa Melih Şendil Lig TV’de çalışıyor ve kupa maçlarının yayıncı kuruluşu Digiturk değil, A Spor ve A2 kanallarından spor yayınları yapan Turkuav grubu.

Olayın aslı ise oldukça farklı. Yayıncı kuruluş olan A Spor spikerini bir gün önceden Erzincan’a göndermişti. Yayın aracı ise maç sabahı Elazığ’dan gelecekti. Ancak yayın aracı yoğun kar yağışına yakalanınca maça yetişemedi. Bunun üzerine iki ayrı ajanstan araç kiralanarak kriz çözüldü ve naklen yayın gerçekleştirildi. Ancak ajans araçlarında spikerin yayın yapmasını sağlayacak yeterli tesisat yoktu.

Bu beklenmedik gelişme üzerine A Spor yönetimi maç anlatımı için İstanbul’da bulunan spiker Cüneyt Şen’i devreye soktu. Alel acele off-tube’e giren Şen ise bu sezon ilk kez 3.forması olan mor-beyazı giyen Galatasaray’ı, izleyen hemen herkes gibi ilk anda karıştırdı ve kırmızı formalı 24 Erzincanspor’u Galatasaray sandı. Tecrübeli spiker çok kısa sürede hatayı anladı ve off-tube’ten anlattığı yayını başarıyla tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here