Yayıncı kuruluş beIN SPORTS’un Trio ekibi; Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Bahattin Duran, Fenerbahçeli Mert Hakan Yandaş ile maçın hakemi Kadir Sağlam arasında ilk yarının bitiminde yaşanan diyaloga sert tepki gösterdi.

Devre arasında Mert Hakan Yandaş’ın hakem Kadir Sağlam’ın yanına giderek “Dikkatli ol bak buradan çıkamazsın” sözleri ekrana net bir şekilde yansıdı. Trio yorumları ise hakemin bu tehdide sessiz kalmasını eleştirdi.

Bülent Yıldırım: “Hakemin birinci kuralı kişiliktir. Kişilik ve karakter birinci özelliktir. Hata yapabilirsiniz. Hepsinin telafisi var. Bir maçınız çok kötü geçebilir. Ancak 2’inci dakikadan şu dakikaya kadar bu diyaloğu çektiğiniz zaman, gerekli hakemlik duruşunu göstermediğiniz zaman benim için hakem değilsiniz. Benim idari gücüm olsa, şu anda bu arkadaşımızın tahtasını kapatırım, eğitim dönemine alırım. Eski bir hakem olarak çok üzüldüm. Asla kabul edilemez bir hakemlik duruşu”

Deniz Çoban: “Diyelim böyle bir şey söylemiyor. Maç bittikten sonra hakemin yanına gidip uzunca süre itiraz etmek sarı kart gerektirir. Sürekli parmağı ile işaret ederek konuşması minimum sarı karttır. MHK titiz davranmıyor. Hakemlere karşı hareketler katlanarak devam ediyor. Mutlaka hakemin sahadaki duruşu, iletişimi, tavırları, kulübelerin yönetimiyle ilgili eğitimleri mutlaka yapmanız lazım. Hakemler sahada akıllarına estiği gibi hareket ediyor”

Bahattin Duran: “Hakem olarak sizin gergin olma hakkınız yok. Futbolcular size saygı sınırları içinde bulunması gerekiyor. Kişisel alanınıza bu oyuncuları sokup bunları yemeyin. Hemen hemen her maçta bu tip diyaloglarla karşılaşıyorsunuz”

Önceki İçerikKadir Sağlam nasıl bir maç yönetti? Trio hakemleri yorumladı
Sonraki İçerikFatih Terim play-off’a galibiyet ile başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz